Zamknij
REKLAMA

Sterowanie kotłem c.o. przez internet – co warto o tym wiedzieć?

17.50, 02.11.2022 Materiał Partnera Aktualizacja: 17.51, 02.11.2022
Skomentuj

Smart Home, czyli inaczej inteligentny dom to zbiór rozwiązań pozwalających na spersonalizowanie działania wyposażenia znajdującego się w przestrzeni mieszkalnej. Dzięki nim możliwe jest m.in. zdalne regulowanie różnych parametrów takich jak np. temperatura. W jaki sposób można sterować ogrzewaniem c.o.? Wyjaśniamy!

 

Ustawiaj temperaturę – komfortowo i wygodnie

Decydując się na wykorzystanie rozwiązań typu smart home, możesz w wygodny sposób dostosowywać potrzebne Ci parametry do własnych preferencji. Jednym z nich, jest temperatura. Sterowanie kotłem c.o. przez internet to nic innego jak zdalne ustawianie parametrów pracy kotła odpowiadającego za centralne ogrzewanie. Dzięki korzystaniu z tego rozwiązania możesz wygodnie dostosować temperaturę panującą w pomieszczeniach do potrzeb domowników. 

Na rynku dostępne są różne regulatory dedykowane do sterowania temperaturą przez internet. Można znaleźć np. urządzenie przeznaczone do sterowania ogrzewaniem, którego zadaniem jest utrzymywanie pożądanej temperatury w konkretnych pomieszczeniach. Można je wykorzystać m.in. do sterowania panelami grzewczymi. Interesującą funkcją jest możliwość tworzenia harmonogramów, dzięki którym np. temperatura obniża się w momencie, w którym nikt nie przebywa w pomieszczeniu. Dodatkowo urządzenia służące do zdalnego sterowania inteligentnymi elementami domu można włączać i wyłączać przez internet. 

Z czego składa się regulator?

Sterowanie kotłem c.o. przez internet jest możliwe dzięki korzystaniu z urządzeń, które składają się zazwyczaj z odbiornika i nadajnika regulatora, bramki internetowej oraz podstawki do regulatora. Jeżeli chodzi o cechy urządzeń umożliwiające sterowanie kotłem, dużo zależy od konkretnego modelu. Jeżeli nie jesteś pewien, jakie urządzenie będzie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb, zawsze możesz skontaktować się z pracownikami sklepu zajmującego się ich dystrybucją i poprosić o rozwianie swoich wątpliwości. Jeśli chodzi o same cechy, produkty mogą się wyróżniać m.in.:

  • automatycznym wznawianiem sygnału;
  • możliwością zmiany ustawień histerezy;
  • regulowaniem temperatury w sposób chroniący przed zamarzaniem;
  • niepowtarzalnymi kodami transmisyjnymi;
  • możliwością stworzenia oddzielnych stref grzewczych;
  • kontrolowaniem zarówno temperatury w pomieszczeniach, jak i ciepłej wody użytkowej.

Regulatory odpowiadające za sterowanie kotłem c.o. przez internet można zazwyczaj rozbudować, dokupując dodatkowe czujniki temperatury. Dzięki nim zyskujesz jeszcze większą kontrolę nad tym, jaka temperatura panuje w poszczególnych pomieszczeniach. W przypadku niektórych regulatorów istnieje również możliwość programowania ich czasowo, co może się przydać np. gdy wyjeżdżasz i chcesz utrzymać niską temperaturę w czasie, w którym Cię nie będzie, a jednocześnie wrócić do ciepłego mieszkania. Nie ma wątpliwości, że system sterowania kotłem c.o. przez internet to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.

 

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%