Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać smycz dla psa?

10.01, 28.10.2022 Materiał Partnera Aktualizacja: 10.02, 28.10.2022
Skomentuj

Każdy pies, nieważne czy mały, czy duży, potrzebuje wyjścia na spacer. Tak samo w mieście jak i podczas przechadzki w lesie dobrze jest mieć kontrolę nad tym gdzie pies może się udać i na jaką odległość od nas może się oddalić.

Dlatego niezbędnym przedmiotem dla każdego posiadacza psa jest smycz. Pełni ona rolę zabezpieczenia, a także jako pomoc w tresurze - można ją przypiąć do obroży lub szelek.

Jak więc wybrać najlepszą smycz do danej sytuacji? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę podczas dobierania smyczy?

Aby dobrze dobrać smycz dla psa powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy - w jakich sytuacjach będziemy używać smyczy, jak duży jest nasz pies, czy będziemy przypinać ją do obroży, czy do szelek?

Do treningu naszego psa najlepiej sprawdzi się smycz o jednej długości z pewnym chwytem, natomiast na codziennych spacerach lepiej sprawdzi się smycz regulowana.

Podczas wyboru modelu powinniśmy także spojrzeć na to dla jak dużego psa jest ona przeznaczona. Linka przeznaczona na małe rasy nie utrzyma owczarka niemieckiego czy bernardyna, co może skutkować urazem naszym, jak i psa.

Smycze regulowane

Najpopularniejszym modelem, który sprawdzi się w większości przypadków są smycze regulowane. Przy nich mamy kontrolę nad tym, na ile swobody pozwalamy naszemu psiakowi.
Dostępne są smycze dla psa, które możemy regulować ręcznie - będą dobrym rozwiązaniem w podróży komunikacją miejską lub własnym samochodem. Skracając smycz na czas podróży możemy mieć pełną kontrolę nad naszym podopiecznym, a kiedy dotrzemy na miejsce, to możemy rozwinąć taśmę w pełni i dać psiakowi więcej swobody na spacerze czy w parku!

Możemy kupić także automatyczne smycze taśmowe, które większość linki mają w plastikowej obudowie wyposażonej w blokadę, dzięki której na bieżąco możemy kontrolować długość smyczy.

Warto jest zapoznać się z możliwymi opcjami w miejscach takich jak sklepy zoologiczne online. 

 

Smycze nieregulowane

W tej kategorii możemy znaleźć proste, zazwyczaj dość krótkie smycze, a także linki treningowe. Te akcesoria pozwalają nam mieć większą kontrolę nad tym jak zachowuje się nasz pies, dlatego są dobrym narzędziem wspomagającym naukę i wychowanie naszych podopiecznych. Dobrze sprawdzą się także dla psów z problemami behawioralnymi, na przykład kiedy nasze zwierzę jest agresywne wobec innych, lub wręcz przeciwnie, boi się i jest nieufne wobec ludzi i zwierząt.

Nieregulowane taśmy są dobrym rozwiązaniem w swojej prostocie, a dzięki przystępnej cenie może pozwolić sobie na nie każdy właściciel czworonoga.

 

Akcesoria dla psów najwyższej jakości - gdzie kupić? 

Aby mieć pewność, że kupujemy bezpieczne i sprawdzone akcesoria dla naszego psa, to powinniśmy kupować je w sprawdzonych punktach. Jednym z nich jest sklep zoologiczny online Kiwizoo, który w swoim asortymencie ma wszystko, co potrzebne jest odpowiedzialnemu właścicielowi zwierzęcia. Poza smyczami znajdziemy tam też wysokiej jakości karmy, zabawki, smakołyki i wiele innych - Kiwizoo jest miejscem w którym kupimy niezbędne produkty dla zwierząt domowych od ręki, w dobrej cenie!

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%