Zamknij
REKLAMA

Jak zorganizować outdoorową rozrywkę dla całej rodziny?

12.23, 31.08.2022 Materiał Partnera
Skomentuj

Wiele osób spędza cały wolny czas w domu, a to duży błąd. Niewątpliwie siedzenie w domu nie wpływa dobrze na organizm, ale też zwiększa ryzyko otyłości, człowiek zwyczajnie nic nie robi i tylko sięga po przekąski. Tak nie może być. Czas więc zorganizować outdoorową rozrywkę dla całej rodziny. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić?

 

Planowanie czas zacząć – ale od czego?

Spędzanie czasu na łonie natury może być naprawdę przyjemne. Rzeczywiście cała rodzina może wypocząć, ale też dobrze się bawić. Nie bez znaczenia jest fakt, że dodatkowo możecie spędzić wspólnie czas i po prostu porozmawiać. Na pewno Wasze więzi rodzinne po takim wyjeździe będą silniejsze. Swoją drogą outdoorowe rozrywki wpisują się w zdrowy styl życia. Warto tutaj wybrać choćby wycieczkę rowerową. W końcu nie od dziś wiadomo, że jazda na rowerze jest jedną z najprzyjemniejszych aktywności, a do tego pozytywnie wpływa na pracę całego układu krążenia. Zapobiega też nadwadze. Oczywiście nim wybierzecie się na taką wycieczkę, powinniście sprawdzić stan technicznych jednośladu, bo wiadomo, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Do tego nie zapomnijcie też kasków i ochraniaczy. Sprawdźcie też zębatki rowerowe, a w razie konieczności je wymieńcie. Oczywiście to nadal nie wszystko, o czym musicie pamiętać, bo koleją ważną rzeczą jest odpowiedni strój na rower. Musi być wygodny. Nie może utrudniać ruchu. Nie należy też wybierać spodni z szerokimi nogawkami, bo mogą łatwo wkręcić się w łańcuch. Do tego jeszcze obuwie powinno być mocne.

Gdzie się wybrać? Oczywiście nad wodę!

Już wiecie, że Waszym środkiem transportu są rowery. Wiecie też jak się ubrać, zatem czas ustalić kierunek podróży. I naszym zdaniem warto wybrać się nad jezioro bądź pobliską rzekę. Wreszcie spędzicie czas na łonie natury. Spać możecie w namiocie. Spakujcie więc śpiwory, albo małe materace wędkarskie. Po przybycie na miejsce szybko się rozpakujcie, następnie zjedźcie kanapki, które zabraliście z domu i spędzajcie czas na podziwianiu przyrody. Gwarantujemy, że to się Wam spodoba. Jednocześnie przypominamy, że warto sobie zrobić detoks od smartfonów. Owszem dla bezpieczeństwa można je zabrać, ale korzystanie z nich z nieuzasadnionego powodu powinno być zabronione. Możecie też spakować jeden smartfon, zaś telefony dzieci zostawić w domu. Nie zabierajcie też żadnych tabletów czy laptopów, bo efekt znowu będzie ten sam i zamiast dobrze się bawić, będziecie wszyscy korzystać ze sprzętów.

Rozrywka rzecz ważna, a nawet bardzo ważna

Czas też pomyśleć o rozrywce. Sama jazda na rowerze jest już przyjemnością. Ale warto też postawić na inne formy rozrywki. Możecie grać w gry planszowe i przy tym rozmawiać. Możecie też urządzić sobie wieczór zwierzeń, ale wszystkich usłyszanych tego dnia informacji nie możecie już wykorzystywać. W ten prosty sposób zbudujecie zaufanie u dzieci. Kolejnego dnia możecie przejść się na spacer choćby po lesie i wreszcie nieco odpocząć od zgiełku miasta. Na początku może to się wydawać trudne, ale po kilku godzinach przyzwyczaicie się i zaczniecie z tego czerpać przyjemność. Nad jeziorem można łowić ryby, a potem je wypuszczać. Metoda no kill rzeczywiście jest dobrym i empatycznym wyborem. Oczywiście warto też rozpalić ognisku i przygotować pyszne pianki. Do tego podajcie jeszcze smaczne kakao. Od czasu do czasu można nieco odejść od zdrowej diety.

Co spakować, by potem nie żałować?

Aby móc przygotowywać ciepłe napoje, przyda się kuchenka gazowa. Warto spakować malutką w walizce. Do tego spakujcie zębatki. W końcu życie potrafi zaskakiwać i może zaskoczyć awarią roweru. A zębatki do roweru w dobrej cenie bardzo łatwo można znaleźć. Spakujecie też grę planszową, a gdy Wasze dzieci są małe także książkę z bajkami. Nie zapomnijcie o prowiancie. Kanapki z masłem orzechowym nie tylko są smaczne, ale też dodają energii. Możecie również postawić na funkcyjne jedzenie, czyli typowo outdoorowe. A jeżeli niekoniecznie wyobrażacie sobie jedzenie takich produktów, to przygotujcie sałatki z pieczonym kurczakiem i właśnie kanapki. Do tego nie zapomnijcie jeszcze wody i podstawowych akcesoriów higienicznych.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%