Zamknij
REKLAMA

Police - jacy pracownicy są najbardziej potrzebni?

10.25, 29.08.2022 Materiał Partnera
Skomentuj

Praca jest naturalnym etapem w życiu człowieka. Po ukończeniu odpowiedniej szkoły średniej lub wyższej przychodzi czas na znalezienie ciekawej i satysfakcjonującej pracy. Wówczas trzeba rozpocząć poszukiwania zatrudnienia z pomocą Internetu, lokalnych ogłoszeń czy urzędów pracy. Warto orientować się, jak wygląda sytuacja na rynku pracy w danym sektorze i jakie zawody są obecnie pożądane. Zatem pracownicy jakich zawodów są najbardziej potrzebni w Policach?

 

Pożądane zawody na rynku pracy w Policach

W obecnej sytuacji gospodarczej praca zarobkowa jest niezbędnym elementem życia. Aktualnie praca w Policach może zostać podjęta przez co najmniej kilkuset pracowników. Zgodnie z dostępnymi na stronach i lokalnych portalach internetowych informacjami w Policach poszukuje się zarówno pracowników biurowych, jak i specjalistów posiadających umiejętności techniczne.

W związku z tym, rynek pracy w Policach potrzebuje pracowników biurowych takich jak: przedstawiciel ubezpieczeniowy, doradca ds. odszkodowań, rekruter, specjalista ds. kadr, specjalista ds. podróży czy analityk sprzedaży.

Pracę w Policach mogą również podjąć pracownicy fizyczni posiadający określone umiejętności techniczne na stanowiskach takich jak: spawacz, ślusarz, hydraulik, elektryk, operator wózka widłowego, murarz, zbrojarz czy cieśla.

Rynek pracy w Policach wyraża również zapotrzebowanie na pracowników w branży gastronomicznej oraz spożywczej. Zatem można podjąć zatrudnienie na stanowisku kasjer sprzedawca, kucharz, kelner, barista czy manager kawiarni.

Pożądanym zawodem na rynku pracy w Policach jest również inżynier budowy, pracownik ogólnobudowlany, pracownik magazynu lub kierownik budowy.

Na podstawie powyższego zestawienia można wskazać, że rynek pracy w Policach systematycznie poszukuje pracowników z różnych branż. Dzięki temu rynek pracy jest atrakcyjny zarówno dla osób zamieszkujących na stałe Police, ale również dla osób spoza granic miasta, które podejmują decyzję o podjęciu zatrudnienia w Policach. 

Co więcej, w 2020r. w Policach zarejestrowano poziom bezrobocia na poziomie 5,5%. Z kolei w styczniu 2022r. stopa bezrobocia wynosi 3,4%, zatem liczba osób bezrobotnych sukcesywnie spada. Spowodowane jest to ciągłym rozwojem przedsiębiorców, wprowadzaniem nowych technologii i rozwiązań, co w konsekwencji prowadzi do tworzenia większej liczby miejsc pracy dla mieszkańców Polic. 

Rynek pracy w Policach jest również atrakcyjny z uwagi na wynagrodzenie, ponieważ ogłoszono, że przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2022r. wyniosło 6235,22 zł brutto. Zatem jest to kwota, która zachęca pracowników do podejmowania pracy w Policach.

Jak znaleźć pracę w Policach?

Strony internetowe

Jednym z najbardziej powszechnych sposobów poszukiwania pracy w Policach są serwisy zawierające ogłoszenia o poszukiwaniu pracownika. Dzięki takim platformom internetowym bardzo łatwo jest odszukać sektor, w którym poszukujemy pracy. Co więcej, zdecydowanie ułatwia to proces rekrutacyjny, ponieważ zazwyczaj zamieszczane ogłoszenia o pracę zawierają informacje o stanowisku, wynagrodzeniu, wymaganym wykształceniu, czy doświadczeniu. Wobec tego natychmiastowo można zorientować się, czy dane zatrudnienie jest dla nas idealne.

Lokalny serwis internetowy

Zazwyczaj miasta posiadają serwisy internetowe poświęcone aktualnościom i wydarzeniom, które mają w nich miejsce. W Policach funkcjonuje portal police24.pl, na którym znajdują się oferty pracy dla najbardziej pożądanych specjalistów w Policach.

Na stronie lokalnego serwisu znajdziemy ogłoszenia o pracę zarówno biurową jak i fizyczną. W zakładce "praca" znajdują się aktualizowane propozycje pracy, które aktualnie odpowiadają zapotrzebowaniu na rynku pracy w Policach.

Powiatowy Urząd Pracy

W Policach znajduje się również Powiatowy Urząd Pracy, który służy pomocą w zakresie poszukiwania pracy.

Oferta urzędu pracy obejmuje poszukiwanie miejsca pracy, pomoc w zakresie procesu rekrutacyjnego, wypełniania i składania odpowiednich dokumentów jak również pomoc w uzyskaniu możliwości uczestniczenia w programach stażowych. Dzięki działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Policach mieszkańcy miasta mają ułatwione zadanie w zakresie wchodzenia na rynek pracy. Jest to doskonałe rozwiązanie przy braku zatrudnienia przez dłuższy okres, bowiem posiadanie statusu osoby bezrobotnej gwarantuje posiadanie ubezpieczenia społecznego oraz spokojne poszukiwanie zatrudnienia.

Kalkulator wynagrodzeń

Przy zawieraniu umowy o pracę czy innej umowy cywilnoprawnej ważne jest wynagrodzenie. Warto wiedzieć, czy wymagania stawiane pracownikowi są właściwie wycenione.

Wysokość wynagrodzenia zazwyczaj podawana jest jako kwota brutto. Jednak kalkulator wynagrodzeń umożliwia obliczenie wynagrodzenia za pracę w kwocie netto.

Celem obliczenia wynagrodzenia właściwego, które otrzymamy po odliczeniu wszelkich należności, warto skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń. Do przeliczenia zarobków niezbędne jest wybranie formy zatrudnienia, podanie kwoty wynagrodzenia brutto, wskazanie roku podatkowego oraz wybranie odpowiednich opcji, takich jak pracownik do 26. roku życia czy praca poza miejscem zamieszkania.

Kalkulator wynagrodzeń przelicza zarobki na kwotę netto i wskazuje jakie kwoty zostały odprowadzone na ubezpieczenia społeczne, czy podatek dochodowy.

 

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%