Zamknij
REKLAMA

Jakie są podstawowe narzędzia murarskie?

13.12, 16.08.2022 Materiał Partnera
Skomentuj

Wśród wielu różnych prac budowlanych, z którymi przychodzi mierzyć się fachowcom, są prace murarskie. Nie chodzi tu o samą budowę domu, ale także o wykonywanie elementów architektury, jak na przykład murowana ściana działowa, ganek, czy kontuar w salonie lub kuchni. Przy tego typu wymagających pracach potrzebne są określone narzędzia murarskie, które zwykle dostępne są w sklepach budowlanych. Jakiekolwiek więc prace należy rozpocząć od odpowiednich zakupów. Jakie konkretnie typy narzędzi ułatwią prowadzenie robót budowlanych? Jak wybrać odpowiednie narzędzia murarskie?

 

Jakie narzędzia murarskie to podstawa?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto zastanowić się nie tylko nad rodzajem narzędzi, ale również nad potrzebną ich ilością. Zależeć ona będzie oczywiście od wielkości powierzchni, na jakiej będą wykonywane zadania. Wraz z biegiem czasu i postępu prac, ręczne akcesoria stają się tępe albo kruche. Jeśli zadanie polega na postawieniu jednej niedużej ścianki, do jego realizacji wystarczy zaledwie kilka narzędzi i akcesoriów. Przy pracach wykończeniowych z pewnością niezbędne okażą się ręczne narzędzia dla murarza, które można znaleźć na https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne/narzedzia-murarskie. 

Czym są ręczne akcesoria murarskie?

W przypadku ręcznych narzędzi murarskich, na rynku dostępna jest cała gama tych produktów. Potrzebne one będą zarówno do postawienia muru z cegły lub pustaka, jak i do jego estetycznego wykończenia. Rodzajów narzędzi jest kilka, ale każdy z nich dostępny jest w wielu wersjach. Są one łatwo dostępne i niedrogie. 

Pierwszym podstawowym elementem wyposażenia sprzętowego murarza jest paca w różnych rozmiarach. Pozwala ona na rozprowadzenie zaprawy i późniejsze gładzenie tynku. Służy też do wykonywania obrzutek tynkowych. Paca styropianowa dzięki swojej konstrukcji ułatwia gładzenie tynku zarówno przy drobnych pracach remontowych, jak i tych bardziej profesjonalnych. Ponadto jest ona wyjątkowo lekka, ale jej powierzchnia stosunkowo szybko się zużywa. 

Warto także zaopatrzyć się w kielnię murarską, która służy do rozprowadzania zaprawy i jej nakładania oraz uzupełniania ubytków i nakładania masy szpachlowej. Narzędzia murarskie powinno się wybierać, uwzględniają ich wielkość oraz materiał, z jakiego został wykonany uchwyt. 

Na co zwrócić uwagę wybierając narzędzia murarskie?

W pracach murarskich niewątpliwie liczy się nie tylko tempo, ale także precyzja wykonywania prac. Ponadto istotna jest efektywność i komfort oraz wygoda osoby wykonującej pracę. Dlatego należy zawsze stawiać na narzędzia i akcesoria, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów i o odpowiednio wyprofilowanych uchwytach. Świetnie sprawdzają się uchwyty wykonane z gumy lub drewna. Nie bez znaczenia jest także jakość wykonania samego pióra - dzięki zastosowaniu dobrej jakości stali nierdzewnej narzędzia są wyjątkowo trwałe i odporne na działanie korozji oraz na złamania. Ponadto można je swobodnie dociskać do opracowywanej powierzchni bez obaw o trwałe zniekształcenie narzędzi, ponieważ są one elastyczne w idealnym stopniu, co przekłada się na maksymalny komfort pracy. 

 

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%