Zamknij
REKLAMA

Jaka przyszłość czeka brytyjską kulturę? Zaskoczy Cię to!

21.00, 27.07.2022 Materiał Partnera
Skomentuj

Z Wielką Brytanią od razu kojarzą się m.in. rodzina królewska, popołudniowa herbata, charakterystyczny akcent czy gwarne puby z piwem i mięsnymi przekąskami. W dobie globalizacji pewne zwyczaje czy tradycje powoli zaczynają jednak zanikać. W tym krótkim tekście zastanawiamy się nad tym, jaka przyszłość czeka brytyjską kulturę!

 

Jaka przyszłość czeka brytyjską kulturę?

Wielka Brytania już od samych początków istnienia jest wielonarodowym, wieloetnicznym państwem. Mimo to kraj ten słynie z kilku tradycji, zwyczajów i symboli, które są unikalne dla Zjednoczonego Królestwa. Trudno jednak przeoczyć, że współcześnie coraz bardziej zauważalna jest powszechna globalizacja. Młodsze pokolenia spędzają każdego dnia wiele czasu w internecie i to właśnie z niego czerpią wzorce. Przez to na całym świecie młodzież podobnie się ubiera, słucha podobnej muzyki, ma podobne hobby itp.

Duży wpływ na zacieranie się brytyjskiej kultury mają też imigranci z innych krajów Europy i Dalekiego Wschodu. Większość z nich nie odczuwa potrzeby asymilacji, ale wręcz podkreśla swoją odrębność i tworzy własne społeczności.

Interesujesz się kulturą Wielkiej Brytanii? Jeśli chcesz być w stanie w pełni ją poznać, zapisz się na angielski Kraków.

Jak będzie wyglądać Wielka Brytania przyszłości?

Przyszłość jednego z największych symboli Wielkiej Brytanii również stoi pod znakiem zapytania. Aktualnie Rodzina Królewska przeżywa kryzys, wywołany przez odejście księcia Harrego. Progresywne społeczeństwo coraz gorzej postrzega też samą instytucję monarchii, która chociaż symboliczna, budzi negatywne skojarzenia. Niewykluczone, że za jakiś czas może zostać zniesiona.

Trudno stwierdzić, jaka przyszłość czeka brytyjską kulturę. Być może Brexit pozwoli zachować Wyspom odrębność, ale nie wiadomo, czy to wystarczy w obliczu powszechnej amerykanizacji. Chcesz jeszcze poznać prawdziwe brytyjskie zwyczaje? Angielski online pomoże Ci opanować podstawy języka przed wyjazdem. Zapisz się na kurs!

 

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%