Zamknij
REKLAMA

Handel funduszami ETF - jak zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę?

00:52, 16.06.2022 | Materiał Partnera
Skomentuj

Wiele osób szuka rozwiązania, dzięki któremu będzie mogło pomnożyć swoje oszczędności. Jednym ze sposobów na to jest inwestowanie pieniędzy w różnego rodzaju instrumenty finansowe. Jak się okazuje, możliwości jest wiele, a wśród nich sporą popularnością cieszy się handel funduszami ETF. Warto więc przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej!

Handel funduszami ETF - jak zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę? 

Rynki finansowe przyciągają do siebie już nie tylko dużych instytucjonalnych inwestorów, ale coraz częściej także indywidualnych traderów, którzy nie dysponują wielkim kapitałem. Możliwości jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadać jego potrzebom i przede wszystkim możliwościom. Spośród najciekawszych opcji można wymienić właśnie inwestowanie w fundusze ETF. 

Jak działa inwestowanie w ETF?

Fundusze inwestycyjne typu ETF dostępne są w przeróżnych sektorach na niemal każdym światowym rynku. Najprościej rzecz ujmując, mowa w tym przypadku o funduszach indeksowych, których wartość jest uzależniona od stanu konkretnego indeksu giełdowego, do którego się odnoszą. Funkcjonowanie funduszy ETF opiera się o emisję akcji, tzw. jednostek uczestnictwa, a ich zakup sprawia, że nabywcy stają się udziałowcami w części majątku danego funduszu. Jednostki uczestnictwa można nabyć m.in. za pośrednictwem specjalnych platform inwestycyjnych, a ich właściciel może nimi później swobodnie rozporządzać. 

Fundusze ETF - co warto wiedzieć?

Fundusze ETF są uznawane z jednej strony za stosunkowo bezpieczne, z drugiej umożliwiają osiągnięcie wymiernego zysku. Nie bez powodu należą one do sektora inwestycji zbiorowych, ponieważ ETF inwestują później za pieniądze zgromadzone od udziałowców. To właśnie z racji tego, że ETF na WIG20 i innych parkietach prowadzone są przez profesjonalne podmioty, inwestorzy mają pewność, że ryzyko jest ograniczone do minimum. W każdej chwili mogą oni sprzedać posiadane udziały, a pomocna w tym zakresie jest możliwość śledzenia na bieżąco zmian na rynku. Do niewątpliwych zalet ETF należy niski próg wejścia, elastyczność oraz właśnie całkowita transparentność. 

Handel funduszami ETF - czy warto? 

Nie ma jednej prostej odpowiedzi na takie pytanie, ponieważ każda inwestycja wiąże się zarówno z możliwością osiągnięcia zysku, jak i ryzykiem utraty własnego kapitału. Inwestorzy muszą zdawać sobie z tego sprawę, ponieważ tylko wtedy są w stanie podejmować odpowiedzialne i świadome decyzje. Przed rozpoczęciem handlu funduszami ETF warto przeanalizować swoją sytuację, a także przygotować dokładną strategię, biorąc pod uwagę wszelkie możliwe sytuacje. 

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%