Zamknij
REKLAMA

Praca biurowa w Policach - czego oczekują pracodawcy?

22:33, 19.05.2022 | Materiał Partnera
Skomentuj

Praca biurowa postrzegana jest jako lekka, łatwa i przyjemna. Na pewno ma wiele atutów, niemniej, aby ją otrzymać, trzeba mieć bardzo konkretne umiejętności i kwalifikacje. Zobacz, czego oczekują od pracowników biurowych pracodawcy w Policach.

Praca biurowa w Policach – czy trzeba mieć wyższe wykształcenie?

Pytanie o konieczność posiadania wyższego wykształcenia do pracy biurowej pojawia się często, nie tylko w Policach. Zasadniczo do tej pracy studia nie są niezbędne, ale są wyjątki.

Wyższego wykształcenia oczekuje się między innymi od pracowników administracji publicznej – dotyczy to nie tylko urzędów gminnych, miejskich, powiatowych i wyżej, ale też np. szkół, przedszkoli, żłobków.

Wyższe wykształcenie jest też przydatne w firmach wyspecjalizowanych w obsłudze konkretnego segmentu rynku, np. w branży medycznej lub farmaceutycznej.

Jednakże przed osobami, które nie mają wyższego wykształcenia, drzwi do pracy w biurze nie są zamknięte. Jeśli szukasz pracy biurowej w Policach, sprawdź najnowsze oferty.

Kompetencje miękkie niezbędne w pracy biurowej w Policach

To, czy pracownik nadaje się do pracy biurowej, w wielu aspektach jest niemierzalne. Najważniejsze tzw. kompetencje miękkie, które powinien posiadać, by odnaleźć się w biurze, to:

– samodzielność, umiejętność podejmowania decyzji, inicjatywa,

– komunikatywność,

– łatwość nawiązywania kontaktów – dotyczy zwłaszcza osób, które będą miały kontakt z klientami firmowymi,

– sumienność, dokładność,

– umiejętność zorganizowania sobie pracy,

– umiejętność pracy w stresie oraz pod presją czasu.

Większość tych cech jest wrodzona, choć niektóre można wytrenować. Niemniej ich posiadanie sprawia, że pracownik jawi się jako bardziej atrakcyjny w oczach potencjalnego pracodawcy.

Co musi umieć pracownik biurowy w Policach?

Znajomość obsługi komputera jest dziś tak powszechna, że nawet nie wpisuje się jej do CV, niemniej warto pamiętać, że od pracowników biurowych oczekuje się znajomości pakietu MS Office na wysokim poziomie (umiejętność pisania w Wordzie to stanowczo za mało), znajomości innych programów komputerowych (np. do fakturowania, archiwizacji), a także umiejętności obsługi urządzeń biurowych. Niemal w każdym biurze znajduje się xero, niszczarka dokumentów, bindownica, laminator, skaner. W wielu firmach nadal używa się faxów.

W niektórych firmach wymaga się specjalistycznej wiedzy. Jest to zależne od branży i każdy pracodawca określa takie wymagania indywidualnie. Warto jednak mieć na uwadze, że praca biurowa w biurze rachunkowym będzie miała inny charakter niż w przedsiębiorstwie handlowym bądź produkcyjnym.

Kultura osobista i dobra prezencja – czy są ważne w pracy biurowej?

Praca biurowa bardzo rzadko oznacza prywatny gabinet i wykonywanie obowiązków w pojedynkę. W takim miejscu można by od biedy przymknąć oko na nieformalny strój. We wszystkich pozostałych przypadkach pracownika obowiązuje biurowy dress code, a więc na pewno nie może przyjść do pracy w dresie.

Jeśli chodzi o kulturę osobistą, to jak najbardziej jest wymagana. Z kulturalnym człowiekiem łatwiej się pracuje – żaden pracodawca nie zatrudni gbura. Ponadto nienaganne maniery i dobra prezencja są niezbędne przy osobistych kontaktach z klientami.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%