Zamknij

Olejek czy balsam do brody – co wybrać?

10.18, 09.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10.19, 09.01.2023
www.freepik.com

Głównym zadaniem olejków i balsamów do brody jest pielęgnacja zarostu. Jednak każdy z kosmetyków robi to na swój sposób. Jak skład i konsystencja produktów do brody wpływają na ich właściwości?

Jakie działanie mają olejki do brody?

Olejki do brody to specyfiki, które bazują na naturalnych olejach roślinnych. W ich składzie często można zobaczyć olej jojoba, olejek z pestek winogron czy też olejek arganowy. Wszystkie te składniki mają bardzo dobre właściwości nawilżające, dzięki którym olejki do brody zyskują pielęgnacyjne działanie.

Brodacze powinni stosować tego typu produkty w celu odżywienia swojego zarostu. Dzięki olejkom włosy brody stają się bardziej miękkie oraz przyjemne w dotyku. Dodatkowo olejki zabezpieczają zarost przed wysuszającym działaniem czynników zewnętrznych np. pogody. Poza tym mają one także zbawienny wpływ na delikatną skórę twarzy. Płynna konsystencja sprawia, że kosmetyk nie zatrzymuje się na włosach, a jego nawilżające działanie łatwo dociera również do skóry.

Balsam do brody – skład i właściwości

Balsam do brody to nieco bardziej zaawansowany kosmetyk dla panów z zarostem. Jego skład jest bogatszy niż w przypadku olejków, ponieważ balsam z założenia ma spełniać więcej zadań. Ma nie tylko odżywiać włosy, ale również je modelować. Funkcja formowania brody jest zależna od rodzaju balsamu. W przypadku płynnych emulsji czy kremów działanie to jest znacznie mniej zauważalne niż przy balsamach woskowych.

Jednak niezależnie od tego, jaką formę przyjmuje balsam do brody, to każdy rodzaj tego produktu ma gęstszą i bardziej lepką konsystencję niż olejek. Formuła balsamów wynika z tego, że w ich składzie można znaleźć pozycje takie jak pielęgnacyjne masło (np. shea), lanolinę czy wosk pszczeli.

Co jeszcze różni balsam od olejku? Warto wiedzieć, że balsam do brody nie do końca wchłania się w strukturę włosów. Zamiast tego tworzy na nich praktycznie niewyczuwalną powłokę, która zapewnia długotrwałe nawilżenie zarostu. Warstwa ta nieco obciąża brodę, ale w zamian oferuje wielogodzinną – a często nawet całodzienną – ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Czy balsam do brody jest lepszym rozwiązaniem?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, co jest lepsze – balsam do brody czy olejek. Każdy z produktów ma swoje wady i zalety. Przewagą balsamu jest na pewno to, że stosowany w odpowiednich ilościach nie wywołuje efektu tłustości. Dodatkowo oprócz nawilżenia daje cenną możliwość stylizacji zarostu. Jest to więc kosmetyk, na który warto zwrócić uwagę.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%