Zamknij

Szczecin. Nieletni odpowiedzialni za uszkodzenia szyb w komunikacji miejskiej zatrzymani

13.59, 04.01.2023 źródło: Zespół ds. Komunikacji Społecznej KMP w Szczecinie Aktualizacja: 14.03, 04.01.2023
Skomentuj fot. KMP Szczecin
REKLAMA

Szczecińscy funkcjonariusze zatrzymali trzech nieletnich, którzy jak się okazało są odpowiedzialni za zniszczenie szyb w środkach komunikacji miejskiej. Do ich zatrzymania konieczne było siłowe wejście do jednego z mieszkań, w centrum miasta. Teraz sprawą młodocianych przestępców zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

Szczecińscy policjanci, którzy otrzymali informację o uszkodzeniu szyb w środkach komunikacji miejskiej natychmiast zajęli się tą sprawą.

W związku z pojawianiem się kolejnych zdarzeń, o takim samym przebiegu, mundurowi odrzucali niektóre z hipotez zawężając działania do szukania osób, które mogły używać do tych uszkodzeń wiatrówki bądź podobnej broni.

Funkcjonariusze wykonywali zatem szereg różnych czynności, ustaleń, w tym operacyjnych, które zmierzały do wytypowania osoby bądź osób odpowiedzialnych za te zniszczenia. Szukali także świadków tych zdarzeń.

- Wszystkie te czynności w konsekwencji doprowadziły do zatrzymania wczoraj trzech nieletnich. Do ich ujęcia konieczne było siłowe wejście do jednego z mieszkań w centrum miasta.  Są to chłopcy w wieku od 14-16 lat, dwóch z nich to uciekinierzy z Młodzieżowych Ośrodków –Wychowawczych a najmłodszy z nich uciekł z domu – informują policjanci z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej KMP w Szczecinie.

W mieszkaniu, w którym przebywali nieletni, mundurowi ujawnili broń pneumatyczną  ASG oraz środki odurzające w ilości ponad 20 gramów.

Cała trójka jest Policyjnej Izbie Dziecka. Teraz sprawą młodocianych przestępców zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

(źródło: Zespół ds. Komunikacji Społecznej KMP w Szczecinie)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%