Zamknij
REKLAMA

W Szczecinie radni Koalicji Samorządowej chcą ograniczenia sprzedaży alkoholu po godz. 22

16.44, 26.09.2022 mah Aktualizacja: 16.46, 26.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Szczecin. Radni Koalicji Samorządowej chcą, aby na październikowej sesji, Rada Miasta Szczecin zajęła się uchwałą o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach na terenie Szczecina, po godz. 22.00.

 

Na najbliższej sesji Rady Miasta Szczecina, pojawi się projekt uchwały ograniczenia sprzedaży alkoholu w sklepach w godz. od 22.00 do 6.00, autorstwa Koalicji Samorządowej. Radni przygotowali projekt w oparciu o rekomendacje Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, które wyraźnie wskazuje, że zmniejszanie dostępności do alkoholu, jest jedną z najbardziej efektywnych strategii ograniczania problemów alkoholowych.

Dane, jakie przytaczają radni wskazują że blisko 20% respondentów deklarowało picie alkoholu na zewnątrz (w parkach, na ulicy itp.). Szczególnie niepokojący jest fakt, że najwyższy odsetek wśród pijących w ten sposób stanowią osoby młode, w wieku 18-34 lata.

Jak podkreślają pomysłodawcy projektu, niepokojący jest również wzrost spożycia alkoholu: od 3,2 litra wyrobów spirytusowych na jednego mieszkańca w 2014 r. do 3,8 litra w 2021 r., a także jego wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny, czego dowodem są liczne interwencje funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji spowodowane zakłóceniem porządku przez osoby nietrzeźwe. Jednym z częstszych miejsc tego typu interwencji, szczególnie w sezonie letnim, jest strefa dozwolonego spożycia alkoholu, na szczecińskich bulwarach.

Radni Koalicji Samorządowej są przekonani, że tego typu regulacja wpłynie bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa w mieście.

Projekt uchwały został złożony w biurze Rady Miasta 26 września 2022 r. Najbliższa sesja RM zaplanowana jest na 18 października.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%