Zamknij
REKLAMA

Akcja Czysta Odra – chcą posprzątać 854,3 km rzeki!

12:12, 19.01.2022 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Od 29 kwietnia do 8 maja przy wsparciu lokalnych organizacji (samorządy, BGO, szkoły, koła wędkarskie, leśnicy, strażacy, media i grupy mieszkańców) przeprowadzona zostanie akcja sprzątania Odry od jej źródeł do Bałtyku.

To pierwsza edycja kompleksowego i międzynarodowego działania, wspólnie z wolontariuszami z Czech i Niemiec, które odbędzie się na całej długości Odry oraz na jej dopływach.

Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik od wielu lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Na swoim koncie ma już przepłynięcie i posprzątanie ponad 15 tys. km rzek w Polsce i Europie. Wspólnie z przyjaciółmi postanowił zadbać o Odrę – rzekę wyjątkową, bo łączącą trzy państwa: Czechy, Polskę i Niemcy.

Każdy może się do przyłączyć do akcji Czysta Odra! Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, a następnie spotkać się na ekologicznej majówce nad Odrą, by posprzątać jej brzegi, zorganizować spływ kajakowy, cieszyć się z uroków tej przepięknej rzeki.

Pierwsze 100 grup zgłoszonych do akcji dostanie wsparcie w wysokości do 500 zł. Partnerem akcji jest Credit Agricole Bank Polska – organizator ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. #MniejPlastiku.

 

Można już się zgłaszać!

Organizatorzy czekają na zgłoszenia mieszkańców, organizacji, sołectw, gmin, firm, szkół... Zachęcają do kontaktu z odpowiednim dla danego miejsca regionalnym koordynatorem Akcji Czysta Odra:

Odcinek: Słubice – Szczecin – Świnoujście
Stowarzyszenie Wywrotka
Kontakt: Krzysztof Sowa, [email protected] , tel. 725 559 666

 

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/AkcjaCzystaOdra/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1053062568877228

#AkcjaCzystaOdra #SzlakOdry #WodyToNieŚmietnik #SprzątamyRzeki #RecyklingRejs

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%