Zamknij

Różany Ogród Sztuki 2024 w Szczecinie. Program na czerwiec

16:51, 07.06.2024 . Aktualizacja: 16:52, 07.06.2024
Skomentuj

Wystartowała  17. edycja kulturalnych spotkań na Różance. Organizatorzy zapraszają na koncerty plenerowe w niedzielne południe, a 29 czerwca wyjątkowo w sobotę, do Różanego Ogrodu Sztuki. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

 

Różankowe potańcówki

Wracają uwielbiane taneczne spotkania pod chmurką! Podczas tegorocznych edycji będzie można bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej, jak i światowych hitów. Na parkiecie spotykamy się w niedziele - 9.06 i 23.06 w godz. 17.00 - 20.00.

 

Różana Czytelnia

Plenerowa strefa wolnych książek. Każdy, kto odwiedzi Różany Ogród, będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu.

Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką bez konieczności jej zakupu.

Z Różanej Czytelni można korzystać każdego dnia!

 

PROGRAM:

9 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W programie pt. Barwy Perkusji, Perkusja solo i w zespole, opieka Dariusz Jagiełło i Antonina Kadur.

Godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka

Klasyka taneczna - zarówno swingowa, rock n’rollowa i bardzo bujająca. Całość w selekcji wielogatunkowej. Na playliście swoje miejsce znajdą zarówno utwory chętnie nucone jak i rockowe sztosy.

 

16 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert The Voices of Jazz w wykonaniu muzyków Wokalistyki i Instrumentalistyki Jazzowej pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak-Przybylińskiej. W repertuarze standardy muzyki jazzowej.

 

23 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert/widowisko obrzędowe „Kupalnocka” oparte na folklorze tanecznym, muzycznym i słownym regionu Kurpi Zielonych, warsztaty obrzędowe, taneczne i plastyczne oraz wspólna zabawa taneczna w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Krąg” – Pracownia Tradycji Polskiej i Pracowni Tańca Etnicznego, Pracownia Muzyki Etnicznej z Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka z okazji Dnia Ojca

Taneczna zabawa kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 60-80, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych.

 

29 czerwca, sobota

godz. 15.00

Koncert pt. "Zakochani są wśród nas" z okazji 100. rocznicy urodzin Jacka Nieżychowskiego i w 62. rocznicę I Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się w Szczecinie.

Rada Miasta Szczecin ustanowiła rok 2024 Rokiem Jacka Nieżychowskiego.

Tego dnia zagra formacja muzyczna Wojtka Rapy „RRJ” to wyjątkowa mieszanka silnych osobowości, które jazz i rock może połączyć w jednym projekcie tu i teraz. Zespół tworzą Wojtek Rapa, Przemysław Raminiak, Nailah Vitha i Jarosław Rapa.

Gościem specjalnym koncertu będzie Piotr Kuźniak, który w roku 1962 na  I Festiwalu Młodych Talentów wraz z zespołem Trio Poznańskie zajął I miejsce w konkursie "małych zespołów wokalnych", zdobył nagrodę w wysokości 2 tys. zł i dyplom, który wręczał zespołowi Jacek Nieżychowski :)

Kuźniak solo wykona utwory: „Byle było tak”, „Nie zostało nam już nic” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, „Sen o Warszawie”, „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena, a z zespołem RRJ „Trzynastego”.

Najnowsza książka Wojtka Rapy pt „Ocalić od zapomnienia ..”  to wnikliwy opis sylwetek znanych muzyków, artystów, animatorów kultury Szczecina, których już nie ma pośród nas m.in. Jacka Nieżychowskiego, Heleny Majdaniec, Jana Szyrockiego, Stanisława Modelskiego i Henryka Sawickiego (Fabiana).

 

30 czerwca, niedziela

godz. 12.00

kontynuacja obchodów rocznicowych - Rok 2024 rokiem Jacka Nieżychowskiego

Koncert Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie - 1962/63

Koncert ma na celu przypomnienie piosenek, które powstały w latach 60., przetrwały ponad 60 lat, są nadal świeże i do dzisiaj  wykonywane.

Będą więc piosenki Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec, Karin Stanek, Wojtka Gąssowskiego, Czesława Niemena i innych wykonawców związanych z Festiwalem Młodych Talentów.  Wykonawcami tych piosenek będą finaliści The Voice Senior 2 - Małgorzata Sitek i Andrzej Szpak.

Koncert zespołu LUZ BLUES - zespół zaprezentuje największe przeboje znanych polskich wykonawców m.in.  Czesława Niemena, Kory Jackowskiej, Maryli Rodowicz, kompozycje zagraniczne Led Zeppelin, Muddy Waters, Rolling Stones i inne oraz kompozycje własne.

Zespół wystąpi w składzie: Ryszard Nazdraczew, Leszek Frik, Maciej Kostański, Sławomir Jankiewicz, Jarosław Kania, Sylwia Sołtowska, Tomek Mazurek - "Mr Tomm" oraz zaproszeni goście.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

 

Ogród Różany – Różanka znajduje się na obszarze Łękna, pomiędzy ulicami Moczyńskiego, Jasińskiego i Zaleskiego oraz Parkiem Arkońskim.

Park jest miejscem spacerowym, ale też stanowi scenę dla sztuki – od kilku lat w sezonie letnim w soboty i niedziele odbywają się tu różnorodne koncerty, prowadzone są warsztaty dla dzieci, czy potańcówki.

Obecny park, otwarty dla spacerowiczów w dniu 20 kwietnia 2007 r.,  powstał w miejscu Różanki – Rasarium/Rosengarten założonej w 1928 roku z okazji zjazdu ogrodników i rozbudowywanej w latach 30-tych XX wieku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%