Zamknij
REKLAMA

Solarigrafia – wystawa prac w polickim MOK [foto]

21.33, 01.07.2022 mah
Skomentuj fot. Natalia Hałgas
REKLAMA

30 czerwca, w Galerii OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, odbyło się otwarcie wystawy i spotkanie z autorami prac, które powstały w ramach projektu "Solarigrafia – Polsko-Niemiecki Warsztaty Fotograficzne".

[FOTORELACJA]1576[/FOTORELACJA]

- Czy można naświetlać jedną fotografię kilka dni, tygodni, miesięcy? Jak  wygląda takie zdjęcie? Zapewniamy - efekt jest niesamowity! – napisał w mediach społecznościowych Tomasz Łój, kierownik Galerii OBOK, pomysłodawca projektu.

Inicjatorem projektu był Miejski Ośrodek Kultury w Policach, który zaprosił do współpracy młodzież z Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie oraz z Niemiec.

W efekcie powstała wyjątkowa wystawa, którą możemy oglądać w polickim MOK do końca lipca.

 

Solarigrafia to technika polegająca na zarejestrowaniu pozornego ruchu słońca. Czas naświetlania, który może wynosić od kilku dni do kilkunastu miesięcy powoduje, że uzyskane obrazy są niesamowite. Do tej techniki używa się aparatów otworkowych najczęściej tworzonych przez samych autorów.

fot. Natalia Hałgas

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach programu "Walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania" - "Funduszu Małych Projektów Komunikacja-Integracja-Współpraca" współfinansowanego z programu Współpracy Interreg VA Maklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia / Polska oraz budżetu państwa.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%