Zamknij
REKLAMA

Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskich Pieśni

14:02, 06.06.2022 | źródło: MOK Police
Skomentuj
REKLAMA

Muzyka cygańska, pełna żywiołu i ekspresji, zagości w najbliższą sobotę 11 czerwca w Policach. Koncert barwnego i popularnego zespołu, którego założycielem oraz frontmenem jest Vasyl Szmidt, odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach o godz. 18:00.  

 

Na koncercie w Policach zobaczymy kolorowe stroje, radosny taniec oraz usłyszymy orientalny śpiew, które są charakterystyczne dla kultury Romów. Ta ciekawa i barwna grupa etniczna ma wielowiekową tradycję muzykowania oraz skrywa wiele tajemnic. Warto je odkrywać obserwując cygańskich muzyków w najbardziej dla nich naturalnym środowisku – podczas występu.
Zespół Vasyla Szmidta zaczynał swoją karierę w 1987 roku pod nazwą Don Vasyl i Roma. Trzon zespołu stanowili członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła poszczycić się licznymi tournee po całym świecie, w tym koncertem w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz występem w słynnej Paryskiej Olimpii. Z biegiem lat Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Wasyl Junior, Elza, Patrycja, Carmen, Tobi i wiele innych. W związku z tym, wraz z upływem czsu zmieniła się nazwa zespołu na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Zespół w dalszym ciągu kultywuje tradycje artystyczne Romy.

Bilety: 80 zł

Kup bilet

(źródło: MOK Police)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Robson69Robson69

6 1

Jak co roku dno.... Szkoda kasy na te pseudo gwiazdki. I cygańska potupajke weselna 22:33, 06.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndżejAndżej

2 0

Ale co robi Cristiano Ronaldo na zdjęciu? 19:20, 08.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%