Zamknij
REKLAMA

Wystawa fotografii Bogdana Dziworskiego w polickim MOK [foto]

22:11, 13.05.2022 | mah
Skomentuj fot. Natalia Hałgas
REKLAMA

Subiektywne spojrzenie na polskie społeczeństwo w drugiej połowie XX w. na 42 klatkach, to zbiór syntetyzujący dorobek twórczy Bogdana Dziworskiego z kilku dekad. Wernisaż wystawy f/5.6 odbył się 13 maja 2022 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

[FOTORELACJA]1527[/FOTORELACJA]

Autor zdjęć, ze względu na wiek, nie przyjechał do Polic. Wystawę wspólnie otworzyli Jerzy Zegarliński organizator wystawy i Tomasz Łój kierownik Galerii OBOK.

Wystawa f/5.6 to obszerna, przekrojowa retrospektywa, prezentująca całokształt wieloletniej twórczości fotograficznej Bogdana Dziworskiego.

Składają się na nią fotografie, z których wiele to niepublikowane dotąd prace, specjalnie wyselekcjonowane spośród rozległego archiwum autora, tworzące czuły i subiektywny dokument polskiego społeczeństwa w drugiej połowie XX w.

Fotografie Bogdana Dziworskiego należą do kanonu polskiej fotografii powojennej. To czarno-białe ujęcia, klasyczne w formie i treści wyrazu. Przedstawiają chwile z życia zwykłych ludzi: młodych i starych, ładnych i brzydkich, w pracy i podczas zabawy.

Prace można oglądać w Galerii OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%