Zamknij

Słowa, dźwięki i rzeka w tle, czyli Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana w Moczyłach

. 12:57, 22.08.2025 Aktualizacja: 12:58, 22.08.2025
Skomentuj na zdjęciu Katarzyna Groniec na zdjęciu Katarzyna Groniec

Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz zaprasza na 12. edycję festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana, która odbędzie się w ostatnią sobotę wakacji – 30 sierpnia – w urokliwych Moczyłach. Na festiwalowej scenie wystąpią: Katarzyna Groniec, Julia Pietrucha i Marta Zalewska, Basia Stępniak-Wilk oraz Czerwony Tulipan. Wydarzenie poprowadzi znakomita aktorka teatralna Olga Adamska.

 

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana to wyjątkowy, plenerowy festiwal muzyczny, który co roku odbywa się w malowniczym zakątku gminy Kołbaskowo. Gospodarzem wydarzenia jest wieś Moczyły – miejsce pełne uroku, położone pomiędzy szerokimi rozlewiskami Odry a bezkresnymi polami.

Od 2014 roku festiwalowa scena gości artystów, których muzyka porusza serce i skłania do refleksji. Wśród wykonawców dominują twórcy, dla których tekst i jego przesłanie stanowią równie ważny element, co dźwięk. Kameralny klimat imprezy sprzyja wyciszeniu i chwili oddechu od codziennego pędu.

Tegoroczna, już 12. edycja wydarzenia, zapowiada się niezwykle interesująco. W Moczyłach wystąpią znane i cenione gwiazdy muzyki poetyckiej. Katarzyna Groniec to artystka o niezwykłej charyzmie scenicznej, jej koncerty to prawdziwe spektakle — pełne emocji, siły i poetyckiej głębi. Julia Pietrucha — znana z delikatnych, folkowych brzmień i charakterystycznego głosu — połączy siły z multiinstrumentalistką Martą Zalewską, tworząc muzyczną przestrzeń pełną emocji, harmonii i kobiecej wrażliwości. Basia Stępniak-Wilk — wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, której subtelne utwory łączą poezję z muzyką na najwyższym poziomie. Czerwony Tulipan to legendarna grupa, która od lat wzrusza i bawi publiczność swoją wyjątkową mieszanką poezji śpiewanej, kabaretu i muzyki z duszą.

Tradycyjnie na scenie nie zabraknie także lokalnych akcentów – swoje umiejętności zaprezentują zespoły wokalne z gminy Kołbaskowo: Nadoodrzanki, Retro oraz Siadliczanki.

Wydarzenie poprowadzi Olga Adamska.

PROGRAM:

  • 15:00 – Zespoły wokalne z gminy Kołbaskowo: Nadoodrzanki, Retro, Siadliczanki
  • 15:30 – Czerwony Tulipan
  • 17:00 – Basia Stępniak-Wilk
  • 18:30 – Julia Pietrucha/Marta Zalewska
  • 20:00 – Katarzyna Groniec

Na uczestników czekać będzie strefa kulinarna m.in. z przysmakami kuchni lokalnej.

Organizatorami festiwalu są Gmina Kołbaskowo oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana
30 sierpnia 2025, start godz. 15:00
Moczyły (teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej) Gmina Kołbaskowo

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%