Zamknij
REKLAMA

Szczecińska Kolej Metropolitarna. Czy będzie wykonawca zastępczy na linii Szczecin Główny - Police?

14:03, 03.01.2022 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd PKP PLK podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia wykonawstwa zastępczego na linii kolejowej 406 na odcinku Szczecin Główny – Police. Prace miałaby wykonać firma DOM z Poznania. Podpisanie umowy planowane jest w połowie stycznia 2022 r.

Informacje te pojawiły się w odpowiedzi na interpelację grupy posłów: Urszuli Zielińskiej, Tomasza Aniśko, Magdaleny Filiks, Katarzyny Kotuli i Jarosława Rzepy, złożoną do ministra funduszy i polityki regionalnej i ministra infrastruktury w sprawie opóźnień w budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Pytania dotyczyły również terminu zakończenia inwestycji tak aby nie utracić unijnego dofinansowania

- Wg pierwotnych planów inwestycja powinna była zakończyć się 30 czerwca 2022. Z uwagi na odnotowane opóźnienia, a także fakt istotnego zaangażowania finansowego w projekt wszystkich jego partnerów, w tym gmin Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, konieczne stało się podjęcie działań zaradczych – informuje Waldemar Buda Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

W tym celu przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, zwrócili się z prośbą do Centrum Unijnych Projektów Transportowych, które jest stroną umowy o dofinansowanie zawartej z SSOM – o ścisły monitoring projektu.

Zgodnie z ostatnimi informacjami przedstawianymi przez PKP PLK SA, roboty budowlane w zakresie projektu „Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351” powinny zostać ukończone do 31 grudnia 2023 r., czyli wraz z końcem perspektywy finansowej 2014-2020.

- Przesunięciu poza perspektywę finansową ulegnie natomiast proces pozyskania zezwoleń na dopuszczenia dla podsystemów strukturalnych (Infrastruktura, Energia, Sterowanie) - informuje Waldemar Buda.

W celu realizacji projektu PKP PLK S.A. zawarła umowę z firmą Trakcja S.A. Ta niestety, od jakiegoś czasu, zmniejszyła swoje zaangażowanie w prowadzone prace, co skutkuje opóźnieniami.

- W celu przyspieszenia realizacji zadania, Zarząd PKP PLK S.A. podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia wykonawstwa zastępczego dla Zadania A pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 406 na odcinku Szczecin Główny – Police”, polegającego na wzmocnieniu podłoża na wybranych odcinkach linii kolejowej nr 406, co umożliwiło uruchomienie przez Spółkę postępowania mającego na celu wyłonienie wykonawcy zastępczego dla tego zadania – informuje Andrzej Bittel Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury

18 listopada 2021 r. odbyły się negocjacje ze spółką Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o. Najpóźniej do 29 grudnia 2021 r. ww. wykonawca miał złożyć ostateczną ofertę. Podpisanie umowy planowane jest w połowie stycznia 2022 r.

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

qqaqqa

2 2

A po co komu ta linia? Jak już to w sezonie uruchomić Police-Międzyzdroje. 07:24, 05.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinMarcin

0 0

To jest element całej sieci SKM 10:04, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%