Zamknij

Umowa zerwana. Bulwary nad Łarpią dokończy firma TRANS-NET

21.03, 29.11.2022 mah Aktualizacja: 10.23, 30.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

26 października br. gmina Police odstąpiła od umowy z wykonawcą zadania "Rozbudowa terenów rekreacyjnych nad Łarpią".

 

Początkowo prace miały być zakończone w październiku 2021 roku. Wykonawcą była firma APIS Polska, która borykała się z problemami finansowymi.

Kolejnym terminem zakończenia prac był 30 września br.

- Mieliśmy perspektywę na przełomie maja i czerwca odstąpić od umowy, organizować nowe przetargi, nowe dostawy. (…) Wykonawca podjął się zadania, mimo że miał trudności finansowe. Była perspektywa, że w wolnym tempie, do listopada, grudnia, zadanie zostanie zakończone – mówił na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego UM w Policach Krzysztof Kuśnierz.

W połowie października do Urzędu Miejskiego w Policach dotarło pismo z Urzędu Skarbowego o zajęciu wierzytelności wykonawcy na kwotę 3 mln zł.

- Nie mieliśmy innego wyjścia jak odstąpić od umowy – mówił Krzysztof Kuśnierz.

Prace są ukończone w 85 %.

- Z rozliczeń, które wykonaliśmy na przełomie października i listopada z wykonawcą wynika, że wykonał prace na ok. 400 tys. zł więcej niż dostał środków finansowych – dodał Krzysztof Kuśnierz.

Jak poinformował burmistrz Władysław Diakun, wszczęta została procedura zlecenia wykonania zadania, w trybie zamówienia z wolnej ręki, polickiej firmie TRANS-NET.

 

O inwestycji

Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu nad Łarpią w celu przywrócenia funkcji: społecznych, gospodarczych, edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjnych. Zakres rzeczowy obejmuje budowę ciągów komunikacyjnych, pomostów wędkarskich, tarasów rekreacyjnych, oświetlenia, rewaloryzację nabrzeża z miejscami do cumowania kajaków, rozmieszczenie urządzeń małej architektury, zapewnienie dostępu do wody, nasadzenia. Powstaną strefy dla różnych grup wiekowych i społecznych (strefa relaksu, dziecka, szachistów, usług, integracji, aktywności fizycznej).

 

Wizualizacja inwestycji:

Zagospodarowanie terenu nad Łarpią – wizualizacja

(mah)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%