Zamknij
REKLAMA

Policjanci zatrzymali trzech kierujących bez uprawnień

17.23, 13.10.2022 . Aktualizacja: 17.25, 13.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego polickiej komendy, w trakcie kontroli drogowej w Stolcu, ujawnili 3 kierowców bez uprawnień.

 

13 października okazał się pechowy dla 3 kierujących, którzy kierowali samochodami bez uprawnień. Policjanci podczas porannej kontroli pojazdów w Stolcu (gmina Dobra) zatrzymali między innymi 60-letniego kierującego Peugeotem, który przedstawił funkcjonariuszom prawo jazdy tzw. książeczkowe, które w świetle obecnych przepisów nie jest dokumentem stwierdzającym uprawnienia kierującego. Po dokonaniu weryfikacji w systemach policji okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania.

Kolejnym zatrzymanym był 34-latek kierowca BMW, który również kierował samochodem bez uprawnień. Jak się okazało mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Bez uprawnień jechał również 39–letni mieszkaniec Stolca, który został zatrzymany kilkadziesiąt metrów od domu.

- Każda passa się kiedyś kończy, wybieranie rzadziej uczęszczanych dróg naszego powiatu nie jest gwarancją bezkarności i braku kontroli drogowej – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak oficer prasowy KPP w Policach.

Policjanci z KP w Mierzynie wystąpili z wnioskami do sądu o ukaranie. Grozi im grzywna w wysokości od 1500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ramzesramzes

0 0

...a mówili w kabarecie że na bocznych nie łapią :) 14:26, 14.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%