Zamknij

Pościg za pijanym kierowcą zakończony sukcesem

12.06, 19.09.2022 mah Aktualizacja: 12.12, 19.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci Ruchu Drogowego z polickiej komendy zatrzymali kierującego, który nie chciał poddać się kontroli drogowej. Mężczyzna miał 1,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i cofnięte uprawnienia. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 

- W niedzielne popołudnie policjanci z Ruchu Drogowego KPP w Policach, na ul. Siedleckiej zauważyli kierującego samochodem Hyundai Getz, któremu wskazali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu – informuje oficer prasowy KPP w Policach mł. asp. Anna Kaźmierczak.

36- letni kierujący przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Kierujący uciekając przed policjantami wchodził szeroko w zakręty, jechał z nadmierną prędkością i stwarzał niebezpieczne sytuacje na drodze.

W pewnym momencie nie miał gdzie uciekać autem, porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

- Mundurowi po chwili zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Trzebieży – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak.

Policjanci wyczuli od kierującego alkohol. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 36-latek ma w 1,74 promila alkoholu we krwi.

- Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach danych uzyskano wynik, iż mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz jazdę pod wpływem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wysoka grzywna.

(mah)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%