Zamknij
REKLAMA

Liderzy 60+ na start! Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku stawia na aktywność

15.13, 13.09.2022 mah
Skomentuj fot. ilustracyjne / PIXABAY
REKLAMA

Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie aktywizować seniorów do pełnienia roli liderów w społeczności lokalnej. Pomóc mają warsztaty współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Co roku do Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przystępują nowi członkowie, rocznie ok. 70 osób.  Przychodzą pełni energii, z bogatym doświadczeniem i wiedzą. Czasem też z obawami przed zaangażowaniem się w działalność społeczną. Pytają: czy to dla mnie, czy dam radę, czy moje zdrowie pozwoli mi na kolejne wyzwania. Z tego względu policka organizacja chce pokazać seniorom ich potencjał i możliwości.

W przełamywaniu barier mają pomóc warsztaty aktywizacji społecznej seniorów współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Takie jednodniowe spotkanie, ale bogate w różnego rodzaju wykłady i prelekcje, odbędzie się w piątek, 16 września 2022 r. w  Gminnym Centrum Edukacji i Rekreacji w Trzebieży. Ma w nim wziąć udział 60 seniorów z powiatu polickiego, stargardzkiego i kamieńskiego (nabór uczestników projektu prowadziło biuro PUTW).

Organizacja na przeprowadzenie warsztatów otrzymała „mały grant” w wysokości 5 tys. zł ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

– Seniorki i Seniorzy są źródłem wiedzy opartej na bogatych doświadczeniach. Powinniśmy wykorzystywać ten potencjał zarówno na co dzień, jak i w życiu społecznym czy w pracy organizacji pozarządowych – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku działalność statutową na rzecz osób starszych prowadzi od października 2008 r. Zrealizował 61 projektów skierowanych do osób starszych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Police i Powiatu Polickiego.

źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%