Zamknij
REKLAMA

Wojewoda wprowadza zakaz korzystania z wód Odry, Zalewu Szczecińskiego

18.16, 12.08.2022 mah
Skomentuj
REKLAMA

Zakaz korzystania z wód Odry do 18 sierpnia. Wojewoda zachodniopomorski wydał rozporządzenie porządkowe.

 

Wojewoda Zbigniew Bogucki  w związku z zanieczyszeniem Odry wprowadził na terenie województwa zachodniopomorskiego zakaz bezpośredniego kontaktu z wodami Odry, w tym Zalewu Szczecińskiego, Odry Wschodniej  i Odry Zachodniej poniżej Widuchowej wraz z łączącymi kanałami, a także korzystania z tych wód.

Zakaz został wprowadzony do 18 sierpnia włącznie i wszedł w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego (tj. 12 sierpnia 2022 r. o godz. 17.12)

Zakaz dotyczy spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowów ryb, spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych, w tym podlewania, oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wodami rzeki  Odry, w tym Zalewu Szczecińskiego, Odry Wschodniej  i Odry Zachodniej poniżej Widuchowej.

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód, prac konserwacyjnych, żeglugi i dezaktywacji narzędzi pułapkowych, żaków i wontonów.

 

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WkurzonyWkurzony

2 0

To już wiedzą,że Zalew będzie załatwiony?!?!
Piękną mamy władzę!
Utajniali do końca, teraz klęska. Czego ta władza się nie dotknie to zniszczy. Ale pisowym wyborcom to nie przeszkadza. Ważniejsze że dostają kasę,na którą pracują inni! 07:09, 13.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%