Zamknij
REKLAMA

Boże Ciało. Procesja w parafii pw. św. Kazimierza w Policach [foto]

13:21, 16.06.2022 | Mariusz Hałgas
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj (16 czerwca) Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Przez Police przeszły procesje, ta największa w parafii pw. św. Kazimierza przeszła ulicami: Wyszyńskiego, Bankową do Grzybowej.

[FOTORELACJA]1567[/FOTORELACJA]

Uroczystość Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.

W Polsce po raz pierwszy wprowadził tę uroczystość biskup Nankier w 1320 r. w diecezji krakowskiej. W 1420 na synodzie gnieźnieńskim uznano uroczystość za powszechną, obchodzoną we wszystkich kościołach w państwie. W późnym średniowieczu i w renesansie największym sanktuarium kultu Bożego Ciała w Polsce był poznański kościół Bożego Ciała.

(Mariusz Hałgas)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Byly katolikByly katolik

1 3

Pożarło mój komentarz? Nie pasował? 19:18, 20.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Były katolikByły katolik

0 2

To jeszcze raz. Te procesje powinny być poświęcone dzieciom molestowanym,torturowanym,zamordowanym przez klechy i zakonnice.
A potem rozliczyć oprawców. Majątki tych bandytów przeznaczyć na odszkodowania!!!!!! 12:24, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%