Zamknij
REKLAMA

W Tanowie świętowano 5-lecie Hufca Police ZHP [foto]

19:08, 07.05.2022 | Mariusz Hałgas / Wirtualne Police
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj w Tanowie, zuchy, harcerze i instruktorzy świętowali 5-lecie Hufca Police Związku Harcerstwa Polskiego. Podczas uroczystego apelu wręczono odznaki, podziękowania. Zaproszeni goście wręczyli na ręce komendanta hufca hm. Marcina Maćkowiaka "urodzinowe" upominki.

[FOTORELACJA]1523[/FOTORELACJA]

Hufiec Police ZHP funkcjonował w Policach do początku lat 90. XX w. Po likwidacji, drużyny polickie działały m.in. w ramach Hufca Szczecin-Pogodno, Hufca Szczecin.

Po latach, dzięki zaangażowaniu grupy instruktorów, udało się reaktywować Hufiec Police, który obecnie obejmuje swoim zasięgiem powiat policki.

Hm. Eliza Gilewska komendantka Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP podkreśliła zasługi instruktorów w powstanie hufca.

- Jest to zasługa wszystkich dorosłych, którzy społecznie, z misją i pasją mają w swoim życiu m.in. cel taki aby wychować nowe pokolenie Polaków. Jakkolwiek patetycznie by to nie brzmiało. – mówiła hm. Eliza Gilewska. – Dzieci i młodzież, którzy tutaj przed nami stoją, Wy druhny i druhowie, to jest przyszłość, która będzie w naszym kraju nami zarządzać i nas leczyć, budować nam domy i pewnie ustalać prawo. Decydować jak ten nasz świat będzie wyglądał. Gdyby nie obecni dzisiejsi dorośli ludzie, którzy są na terenie naszego powiatu no to tych młodych ludzi by tutaj z nami nie było.

Harcerzom podziękował m.in. burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba.

- Jako samorządowiec chciałbym też Wam złożyć najserdeczniejsze podziękowania, za to wsparcie, które udzielacie nam. Zawsze mogę na Was liczyć, na każde zawołanie, kiedy jest taka potrzeba wsparcia, pomocy, akcja pomocy innym ale czy też przy organizacji różnych imprez. Zawsze jesteście na posterunku – podziękował Jarosław Burba.

Gromady zuchowe i drużyny harcerskie, starszoharcerskie oraz wędrownicze działają w Policach, Tanowie i Nowym Warpnie. W planach jest powołanie drużyn w Dobrej. Hufiec Police ZHP skupia w swoich szeregach ponad 150 zuchów, harcerzy, instruktorów i starszyznę harcerską.

(Mariusz Hałgas / Wirtualne Police)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%