Zamknij
REKLAMA

Uroczyste podniesienie flagi w Niekłończycy [foto]

15:18, 03.05.2022 | Mariusz Hałgas
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj, w rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja, na Skwerze Niepodległości w Niekłończycy, odbyło się pierwsze, uroczyste wciągniecie flagi na maszt.

[FOTORELACJA]1519[/FOTORELACJA]

- To właśnie dzisiaj, po raz pierwszy uroczyście została podniesiona Flaga Polski na maszcie znajdującym się na Skwerze Niepodległości – napisała sołtys Niekłończycy Karina Mazurkiewicz. - Dziękuję Wszystkim, którzy z nami byli.

Uroczystość odbyła się po mszy w kościele parafialnym w Niekłończycy, której przewodniczył proboszcz ks. Jarosław Grybko.

- Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Łapcionka, który pełnił honory chorążego uroczystości a maszt to w całości jego dzieło i Pana Jana Cielocha, seniora naszej wioski, który podzielił się patriotycznymi wspomnieniami - napisała Karina Mazurkiewicz.

Delegacja czterech sołectw, wchodzących w skład parafii: Drogoradza, Uniemyśla, Niekłończycy i Dębostrowa - złożyła kwiaty pod pamiątkowym kamieniem upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Na Skwerze Niepodległości pojawiła się nowa rzeźba - orzeł.

- Piękną rzeźbę autorstwa rzeźbiarza Bogdana Oczeretko, możecie Państwo podziwiać i cieszyć nim oko - dumnie osiadł w gnieździe na Skwerze Niepodległości w Niekłończycy – napisała sołtys Karina Mazurkiewicz.

(Mariusz Hałgas)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%