Zamknij
REKLAMA

Gmina złożyła wnioski do Rządowego Funduszu Polski Ład. Chodzi m.in. o stadion i plac przy ul. Roweckiego w Policach

14:29, 26.01.2022 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Police złożyła wnioski do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych o dofinansowanie m.in. budowy stadiony przy ul. Siedleckiej w Policach, infrastruktury drogowej i placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego w Policach.

W pierwszej edycji programu gmina Police uzyskała 15,3 mln dofinansowanie na przebudowę i modernizację Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Obecnie do 15 lutego trwa nabór wniosków do drugiej edycji.

Plac przy ulicy Roweckiego w Policach to stworzenie przyjaznej przestrzeni do spotkań, zabawy, wypoczynku i rekreacji dla lokalnej społeczności oraz możliwość organizacji imprez integracyjnych, ulicznych pokazów czy happeningów. Teren inwestycji podzielony został na kilka stref aktywności tj. boisko wielofunkcyjne wraz z siłownią plenerową, strefa street workoutu, tor rowerowy pumptrack, plac zabaw, plac utwardzony z budynkiem pomocniczym i zadaszoną sceną. Ponadto zaprojektowano ciągi piesze zapewniające bezproblemowe dojście z każdej strony do miejsc rekreacji (placu zabaw, pumptracku, placu do streetworkoutu). Planuje się realizację miejsc wypoczynku w postaci kaskadowych siedzisk z donicami z zielenią i małych placyków z ławkami, zamgławiaczami i stolikami do gry w szachy, warcaby.

 

Projekt nowego stadionu przy ul. Siedleckiej zakłada budowę dwóch przeciwległych trybun, które pomieściłyby łącznie 2 660 kibiców i remontu infrastruktury wokół stadionu.  Co ważne przy stadionie powstałby parking mogący pomieścić około 100 samochodów. Sam obiekt jest kopią obiektu III ligowej Kotwicy Kołobrzeg i spełniałby wymogi do rozgrywania na nim spotkań II Ligi.

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

asdcasdc

6 1

Po co chemikowi lepszy stadion jak grać nie umieją, marnowanie funduszy lepiej place zabaw wybudować lub przedszkole. 16:09, 26.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

abcabc

0 0

Po co dzieciakom plac zabaw jak siedzą w domu 13:33, 30.01.2022


xyzxyz

0 0

Po to żeby wyszły z domów, wiosną i latem pełno dzieciaków widzę bawiących się na podwórku, może wyjdź z piwnicy to też je zobaczysz 🙂. 12:40, 01.02.2022


REKLAMA
0%