Zamknij
REKLAMA

Dofinansowanie na monitoring odprowadzania ścieków w Gminie Police

12:58, 14.01.2022 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Prawie 800 tysięcy złotych pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Police otrzyma na nowoczesny system monitoringu odprowadzania ścieków, obejmujący niemal 60 instalacji na terenie gminy.

 Umowę dofinansowania w piątek, 14 stycznia podpisali Marek Subocz prezes WFOŚiGW w Szczecinie oraz Rafał Zieliński prezes ZWiK Police.

- Dzięki wsparciu ze środków Funduszu odprowadzanie ścieków z 57 instalacji na terenie gminy Police będzie objęte centralnym systemem monitoringu i sterowania, który pozwoli szybko reagować w przypadku awarii i zapobiec ewentualnemu przenikaniu ścieków do gleby i wody. To krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i poprawy jakości środowiska – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

System, obsługiwany z centralnej sterowni przy ul. Dębowej w Policach, pozwoli monitorować stan pracy kanalizacji i odprowadzanie ścieków z instalacji zlokalizowanych na terenie oczyszczalni ścieków Grupy Azoty S.A. w Policach, a także 48 przepompowni między innymi w Trzeszczynie, Tatyni, Wieńkowie, Dębostrowie, Niekłończycy, Drogoradzu i Trzebieży. Monitoring obejmie wszystkie obiekty ZWiK Police, służące odprowadzaniu ścieków. Dzięki niemu Spółka zapewni ciągłość odprowadzania ścieków sanitarnych z terenu gminy. Oprogramowanie, monitorujące kanalizację, pozwala na podgląd pracy urządzeń z dostępem do archiwalnych danych i rozpoczęcie naprawy sieci.

źródło: WFOŚiGW w Szczecinie

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%