Zamknij
REKLAMA

Agnieszka Maciuszonek i Karina Mazurkiewicz nagrodzone przez burmistrza

14:36, 29.11.2021 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Podczas dzisiejszego (29.11) spotkania w Urzędzie Miejskim w Policach, burmistrz Polic Władysław Diakun nagrodził Agnieszkę Maciuszonek sołtyskę Uniemyśla i Karinę Mazurkiewicz sołtyskę Niekłończycy za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury w Gminie Police.
 

[FOTORELACJA]1428[/FOTORELACJA]

Od wielu lat w gminie Police, raz w roku burmistrz Polic przyznaje stypendia  dla uczniów i studentów, którzy działają w sferze kultury. Tak było również w tym roku. 12 młodych osób z terenu gminy Police otrzymało stypendia. Ze względu na pandemię ograniczono ich udział w corocznym spotkaniu.

Burmistrz przyznaje też nagrody osobom, które mają szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w Gminie Police.

W tym roku nagrodzono Agnieszkę Maciuszonek sołtyskę Uniemyśla i Karinę Mazurkiewicz sołtyskę Niekłończycy.

- Doceniono inicjatywę dwóch pań, które mają pomysły, energię, żeby zrobić z tej przestrzeni wspólnej, coś co robi wielkie wrażenie na mieszkańcach Waszych miejscowości, mieszkańcach Polic a także tych wszystkich, którzy przejeżdżają  jadąc do Trzebieży, do Brzózek czy Nowe Warpna przez Wasze wsie – mówił naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM Witold Stefański. – Panie mówiły, że to nie one same, że to mieszkańcy wsi. Ale zawsze musi być ktoś kto ma pomysł, kto ma wizję i potem ludzi pociągnie.

Jak stwierdził W. Stefański wieś Niekłończyca to pomysł na aleję rzeźb. Na uznanie zasługuje też biblioteka wiejska. Jest to działalność na rzecz kultury lokalnej.

Jeśli chodzi o Uniemyśl – to jest to inny pomysł za zagospodarowanie przestrzeni wspólnej. To są kwiaty, to jest także dbałość o pozostałości tego co było dawniej. M.in. Lapidarium – pamiątka po dawnych mieszkańcach miejscowości.

Nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury w Gminie Police Agnieszce Maciuszonek i Karinie Mazurkiewicz wręczyli: burmistrz Polic Władysław Diakun i przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Rogowski.

- Dziękuję mieszkańcom, że wybrali mnie na sołtysa, że wspólnie możemy realizować moje pomysły, nasze projekty – podziękowała Karina Mazurkiewicz.

- Chciałabym podziękować mieszkańcom, znajomym, przyjaciołom, że tak razem, wspólnie udaje się wszystko dźwignąć i efekt tego widać – dziękowała Agnieszka Maciuszonek.

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PolicePolice

1 2

Komuch w akcji. 19:08, 29.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%