Zamknij

Trwa nabór do Dziennego Domu Pomocy w RCWON w Policach

13:31, 23.11.2021 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Twoi bliscy wymagającą pomocy w samodzielnym funkcjonowaniu ze względu na stan zdrowia, wiek lub posiadaną niepełnosprawność ? Nie masz środków finansowych i odpowiedniego dochodu na samodzielne wykupienie usług opiekuńczych dla Ciebie lub Twoich najbliższych?

Powiat Policki zaprasza do skorzystania z bezpłatnego wsparcia w Dziennym Domu Pomocy Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach.

 

Co oferuje Dzienny Dom Pomocy RCWON i jakie warunki zapewnia?

30 miejsc dziennej opieki dla osób niesamodzielnych w nowo wyremontowanym Regionalnym Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych mieszczącym się w Policach przy ul. Janusza Korczaka 17.

W ramach działalności Dziennego Domu Pomocy, w okresie od września 2021 r. do końca grudnia 2022 r., będą świadczone usługi m.in. w zakresie:

  • zaspokajania potrzeb życiowych, w tym poprzez zapewnienie miejsca dla bezpiecznego i godnego spędzania czasu,
  • usług opiekuńczych i pielęgnacyjnych, w tym pomoc w utrzymaniu higieny osobistej,
  • wydawania co najmniej dwóch posiłków dziennie,
  • umożliwienia udziału w zajęciach terapeutycznych, plastycznych i muzycznych oraz wspierających ruchowo,
  • umożliwienia udziału w organizowanych imprezach kulturalnych, integracyjnych i rekreacyjnych oraz dostępu do książek i środków masowego przekazu (prasa, radio, telewizja, Internet),
  • pomocy w rozwinięciu i/lub wzmocnieniu aktywności oraz, w miarę indywidualnych możliwości, samodzielności życiowej.

 

Jakie kryteria trzeba spełnić?

  • wsparcie jest skierowane do osób zamieszkujących na terenie jednego z następujących powiatów: polickiego, gryfińskiego i stargardzkiego lub miasta Szczecina
  • zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym
  • niesamodzielnych, ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność (zgodnie ze skalą Barthel), w tym także osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, których miesięczny dochód nie przekracza 150 % właściwego kryterium dochodowego

 

Kontakt:

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z usług w Dziennym Domu Pomocy Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami Szczecińskiego Stowarzyszenia „Złoty Wiek”, pod numerami telefonu 504 019 976 lub 500 892 960.

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%