Zamknij

Co się dzieje w polickim ZWIK? Dyskusja na sesji Rady Miasta w Policach

19:47, 26.10.2021 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

W związku z pojawiającymi się w internecie informacjami o rzekomych nieprawidłowościach w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Policach dotyczących relacji pracodawca-pracownik, Krystian Kowalewski złożył projekt uchwały  w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej kontroli doraźnej w polickim ZWIK.

- W świetle ostatnich doniesień od kolejnych rezygnujących już pracowników wynika, że problem nie jest jednostkowy. Długofalowo może w istotny sposób wpłynąć na funkcjonowanie zakładu a przez to na jakość świadczonych usług przez zakład dla mieszkańców – argumentował Krystian Kowalewski.

Projekt uchwały nie został wprowadzony do porządku obrad. Za zagłosowało 9 radnych, przeciw było 12 radnych.

- Od jakiegoś czasu faktycznie pojawiają się sygnały jakoby w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji były pewne niedociągnięcia w polityce kadrowej. Nie do końca dobre podejście na linii prezes – pracownicy. Gdzieś tam jest jakaś kość niezgody – mówił Artur Echaust. – Ja mam taką ogromną nadzieję, jeżeli są wątpliwości, niejasności, sprawa faktycznie wymknęła się spod kontroli, to żeby tymi kwestiami zajęły się odpowiednie organy.

Jak zapowiedział przewodniczący Komisji Rewizyjnej Wiesław Gaweł – komisja zajmie się tą sprawą w odpowiednim czasie.

- Skoro praktycznie wszyscy przedstawiciele klubów zgadzają się z tym, że coś jest na rzeczy i trzeba by sprawie się z bliska przyjrzeć. Skoro przewodniczący Komisji Rewizyjnej zadeklarował, że kontrola zostanie przeprowadzona to może nie czekajmy na to jak wpłyną jakieś kolejne formalne wnioski tylko poczekajmy na to, że na następnej sesji pan przewodniczący Komisji Rewizyjnej jasno i wyraźnie powie w tym okresie zostanie przeprowadzona kontrola – mówił Grzegorz Ufniarz.

Do burmistrza Polic trafiło pismo dotyczące sytuacji w zakładzie, pod którym podpisało się 17 pracowników.

- Na moje ręce zostało skierowane pismo od pracowników, którzy są zbulwersowani wypowiedziami w internecie – mówił burmistrz Polic Władysław Diakun. – Pismo podpisało 17 osób, które świadczą, że to co jest opisane w internecie nie ma miejsca.

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

bbbb

4 0

Dlaczego obradujący są bez maseczek?! 19:55, 27.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

6666

1 0

no wlasnie-bez maseczek.😠 20:13, 29.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahaHaha

0 0

Pracowników boli *%#)!& że trzeba zacząć pracować jak zmienił się prezes a nie siedzieć całymi dniami w szatni jak kiedyś. Nie pasuje to na starych Policach jest Urząd Pracy. 22:20, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%