W piątek, 19 czerwca 2026 r. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz spotkał się z samorządowcami z terenu powiatu polickiego, by podpisać pierwsze umowy z „Grantów Sołeckich 2026”. Do Urzędu Marszałkowskiego przyjechali: Wójt Gminy Dobra Magdalena Zagrodzka, Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba, Burmistrz Polic Krystian Kowalewski oraz sołtysi i sołtyski sołectw Skarbimierzyce, Rzędziny, Brzózki i Tatynia.
– Chcę podziękować zarówno sołtysom, jak i samorządowcom z powiatu polickiego za to, że przyjęli zaproszenie na to spotkanie. Dziś rozpoczynamy podpisywanie łącznie dwustu umów w ramach tej edycji „Grantów Sołeckich”. Na wsparcie tych inicjatyw zabezpieczyliśmy kwotę czterech milionów złotych w tegorocznym budżecie – mówił podczas spotkania marszałek Olgierd Geblewicz.
„Granty Sołeckie” od lat wspierają inwestycje, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa, rozwój infrastruktury oraz aktywizację społeczności lokalnych. Wśród dofinansowanych inicjatyw jest m.in. doposażenie placów zabaw, rozwój infrastruktury sportowej i świetlicowej oraz tworzenie miejsc sprzyjających wypoczynkowi i integracji lokalnych społeczności.
Trzeszczyn (gm. Police) kwotę 20 tys. zł wykorzysta na rozbudowę małej infrastruktury w świetlicy. To między innymi betonowy stół do ping-ponga, stół do piłkarzyków, szachów i chińczyka, a także stojaki na rowery i hulajnogi.
Natomiast Brzózki stawiają na bezpieczeństwo, a środki z przyznanego grantu wykorzystają na zakup radarowego wyświetlacza prędkości.
Z kolei w Skarbimierzycach pojawi się nowe ogrodzenie panelowe oddzielające boisko od strefy rekreacyjno-wypoczynkowej.