Zamknij

Bieg Niepodległości w Policach. Wspólne śpiewanie hymnu, bieg na 5 i 10 km [foto]

20:13, 11.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:07, 11.01.2023
Skomentuj

11 listopada trasami przełajowymi po Puszczy Wkrzańskiej i ścieżce rowerowej odbył Bieg Niepodległości w Policach. Dla biegaczy przygotowano dwie trasy 10 km i 5 km.

[FOTORELACJA]1661[/FOTORELACJA]

Aby upamiętnić Święto Niepodległości, przed rozpoczęciem biegów na 5 i 10 km, zawodnicy, kibice wspólnie z przedstawicielami powiatu polickiego, gminy Police, Grupy Azoty Police, odśpiewali hymn Polski.

Na dystansie 5 km zwyciężył Tomasz Waszczuk z czasem 0:19:45, drugi był Sławomir Zielinski 0:19:52 a trzeci Piotr Jarmoliński 0:20:12.

W kategorii kobiet najszybsza była Barbara Pochranowicz z czasem 0:21:25, druga Magdalena Krynicka 0:22:20 a trzecia Agata Prokop 0:22:59.

Trasę 10 km najszybciej pokonał Damian Andruszkiewicz w czasie 0:39:01. Tuż za nim uplasował się Grzegorz Terlikowski 0:40:15. Trzeci był Sebastian Łukaszewski 0:41:07.

Wśród pań na tym dystansie zwyciężyła policzanka Paulina Wasielewska z czasem 0:43:32. Druga była Agata Kamińska 0:46:22 a trzecia Friederike Preuss 0:47:31.

Organizatorem imprezy była Fundacja Aktywne Police.

W ramach Biegu Niepodległości w Policach odbył się również marsz Nordic Walking oraz biegi dla dzieci i młodzieży.

Partnerem głównym biegu była Grupa Azoty Police, partnerami strategicznymi Gmina Police i Powiat Policki.