Zamknij
REKLAMA

Przerobił tablicę rejestracyjną, stracił prawo jazdy

12:43, 22.06.2022 | źródło: KPP Police
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci drogówki z KP Mierzyn w czasie długiego weekendu zauważyli w Mierzynie kierującego motocyklem, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego oraz miał przerobioną tablicę rejestracyjną. Mężczyźnie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostało zatrzymane prawo jazdy a dalsze konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy poniesie przed sądem.

 

Mężczyzna jadąc swoim jednośladem przez Mierzyn nie zważał na obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Kierujący m.in. wyprzedzał pojazdy na przejściach dla pieszych, przekraczał linię ciągłą, jego styl jazdy był bardzo agresywny i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

- Być może kierujący czuł się bezkarnie, gdyż miał podgiętą tablicę rejestracyjną aby nie można było odczytać numerów rejestracyjnych. Na nieszczęście dla 38-latka jego wyczyny zostały dostrzeżone przez patrol ruchu drogowego z KP Mierzyn, który niezwłocznie udał się za nieodpowiedzialnym kierującym

– informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak oficer prasowy KPP w Policach.

W trakcie kontroli okazało się, iż mężczyzna na własną rękę przerobił tablicę rejestracyjną naklejkami, które zmieniały numery aby utrudnić identyfikację pojazdu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem.

- Apelujemy i przypominamy, iż drogi publiczne, a szczególnie te w terenach zabudowanych to nie prywatne tory wyścigowe, dlatego apelujemy o rozważną jazdę. Zakrywanie, ozdabianie tablic rejestracyjnych, bądź znaków które powinny być widoczne, jest niedozwolone i może skutkować mandatem karnym, sprawą w sądzie bądź zatrzymanym dowodem rejestracyjnym

– informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak.

 

(źródło: KPP Police)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%