[FOTORELACJA]1526[/FOTORELACJA]
Film "Pieśn Bielika" to 25-minutowa impresja poetycka do muzyki szczecińskiego kompozytora Pawła Kornicza. Film jest poszukiwaniem dzikiej natury bielika w człowieku.
To swego rodzaju odwrócenie tradycyjnej koncepcji postrzegania tego ptaka jako symbolu, w którym widzimy „ludzkie” cechy, jak męstwo, odwaga, wierność, czy władczość. Autorzy filmu, a przede wszystkim aktorzy, odkrywają pieśnią bielika w człowieku zwierzęcą drapieżność, dzikość, instynkt, a także popęd i seksualność. Wyrazem artystycznym jest przede wszystkim taniec.
W naturalnych plenerach widzimy między innymi członków Orkiestry Perkusyjnej Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która działa przy kole w Szczecinie, a także chórzystów z: Deutsch Polnischer Chor Horyzont, zespołu Wokalnego Tam i Owo, Szczecińskiego Chóru Kameralnego oraz Bractwa Śpiewaczego z Tanowa.
Autorem zdjęć jest Bartosz Jurgiewicz. Animacje wykonała artystka młodego pokolenia Sylwia Pietrucha.
Szczególną rolę w filmie gra przyroda województwa zachodniopomorskiego. Zdjęcia wykonane były między innymi w Krzywym Lesie, Puszczy Bukowej oraz na rozlewiskach Doliny Dolnej Odry.
Z gatunkiem, jakim jest impresja muzyczna, Piotr Biniek zmierzył się po raz drugi. Jego debiutancki obraz „Świdwie Sanctus” zdobył uznanie publiczności i krytyków.
Po premierze był czas na spotkanie z twórcami a także Lechem Dyblikiem. Było o pomyśle i kulisach powstawania filmu.
Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Police [foto]
Szkoda tylko, że Naczelnik wyróżnia jednego nauczyciela kosztem drugiego😔
Nie tak powinno być
20:44, 2025-10-13
W Policach sprzątali las – jest czyściej, tylko...
Ciekawy jestem kto to tam tak śmieci, może kosmici?🙂
Tak tylko
10:50, 2025-10-13
Cztery auta zderzyły się na Szczecińskiej w Tanowie
Baba za kółkiem🙄
Zamsh
09:51, 2025-10-10
S. Łukaszewski zwycięzcą Ćwierćmaratonu Polickiego
Brawo dla zwycięzcy, oraz pozostałych uczestników, jak również wielkie podzekowania dla organizatorów tej imprezy Ryszarda Kamińskiego i jego ekipy.
Aga
20:01, 2025-10-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz