Zamknij
REKLAMA

Przywitaj Nowy Rok w klimacie lat 20. i 30.

11:17, 21.12.2021 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 2 stycznia 2022 r. o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się koncert grupy Artes Ensemble pt. Noworoczne Retro Show.

Dwudziestolecie międzywojenne to w Polsce okres, w którym po odzyskaniu niepodległości dynamicznie rozwijała się kultura i sztuka. Rozkwitło życie towarzyskie w ekskluzywnych restauracjach i klubokawiarniach, spopularyzowana została muzyka rozrywkowa powstająca w znacznej mierze na potrzeby spektaklów teatralnych i filmów. Międzywojnie to czas niezapomnianych szlagierów złotej ery polskiego kina. Wraz z początkiem roku nadarza się szansa na spotkanie z muzyką, strojami i estetyką tych czasów.

W programie noworocznego widowiska wiecznie żywe przeboje Hanki Ordonówny Miłość ci wszystko wybaczy czy Na pierwszy znak, hit Zuli Pogorzelskiej Ja się boję sama spać i pierwszy w Polsce Zula-Charleston. Cieszące się niegdyś wielką popularnością utwory amanta przedwojennego kina Eugeniusza Bodo "Już taki jestem zimny drań" z filmu Pieśniarz Warszawy czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą" z filmu Piętro wyżej. Wspaniały miłosny duet Toli Mankiewiczówny i Aleksandra Żabczyńskiego "Powróćmy jak za dawnych lat" z filmu Manewry miłosne, przepiękne klasyczne "Tango milonga" w stylowej interpretacji Mieczysława Fogga czy hymn "Na cześć młodości wszyscy razem" z filmu Sportowiec mimo woli i wiele innych zachwycających i lubianych po dziś dzień polskich przebojów.

Cena biletów: normalny – 50 zł, ulgowy – 40 zł

Bilety dostępne na stronie KUPBILET

Skład zespołu Artes Ensemble:

Anna Baran  – mezzosopran,

Rafał Polek – tenor,      

Małgorzata Janaszek – wiolonczela, prowadzenie koncertu,

Andrzej Janaszek – fortepian, aranżacje muzyczne utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%