[FOTORELACJA]2364[/FOTORELACJA]
"Wesołe Disco", czyli roztańczona zabawa dla dzieci, była znakomitym pomysłem na spędzenie sobotniego popołudnia.
- Impreza była bardzo udana, dopisała nam pogoda, a dzieci świetnie się bawiły. Wydarzenie przyniosło wiele radości zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. To dla nas wielka satysfakcja, bo robimy to przede wszystkim dla nich – powiedziała pomysłodawczyni "Wesołego Disco", Justyna Gajdziel z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.
Na placu odbyła się zabawa przy dziecięcych przebojach puszczanych przez Dj Bronxa z Sound Wave Studio Police. Centrum Uśmiechu, czyli Trener Pomidor w asyście Marchewki oraz Groszku, zaprosiło natomiast najmłodszych na barwne widowisko interaktywne, podczas którego doskonale bawili się zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi.
Oprócz pląsów na "parkiecie" było również malowanie twarzy oraz bańki mydlane.
0 0
"Środki masowego przekazu eksponują zazwyczaj następstwa prowadzonej egzekucji w postaci upadku dłużników i ich poważnych problemów życiowych. Pomijają przy tym zupełnie także poważne problemy życiowe i gospodarcze wierzycieli z powodu braku zaspokojenia ich należności. Pojawiające się w praktyce nieliczne wypadki nadużyć ze strony komorników kwalifikowane są często bezpodstawnie w mediach jako powszechne nadużycia. Wypowiedzi tego rodzaju cechują się nieznajomością ustawowych zadań organów egzekucyjnych oraz brakiem elementarnej wiedzy na temat znaczenia i funkcji egzekucji sądowej. Wszystko to razem nosi cechy manipulacji medialnej polegającej na takim formułowaniu przekazu, aby jego treść służyła osiągnięciu założonego przez nadawcę nośnego medialnie celu w postaci przykucia uwagi widza, niezależnie od zgodności tego przekazu z faktami. Powoduje to oczywiście utrwalenie w odbiorze społecznym negatywnej oceny komorników sądowych i ich działalności oraz niechęci do całego środowiska komorniczego. Portale społecznościowe zalewa fala hejtu i nienawiści wobec komorników sądowych, negatywnie kształtujących ich wizerunek, co nie tylko wpływa destruktywnie na poczucie ich bezpieczeństwa osobistego. Zawarte w tych wypowiedziach wulgaryzmy, obelgi, naznaczenia i napiętnowania komorników sądowych tworzą pełne negatywnych emocji ich obrazy, które przykuwają uwagę widza i są zazwyczaj dobrze zapamiętywane w odbiorze społecznym, tak jak każda treść wzbudzająca silny afekt negatywny. Te sugestywne środki medialnego przekazu powodują, że komornicy sądowi stają się potencjalnym celem agresji i ataków w rzeczywistej przestrzeni. Obserwacja życia społecznego pozwala na stwierdzenie, że tych negatywnych skutków działań medialnych – w ostatnich latach – państwo zdaje się nie dostrzegać. Dalekie od ścisłości i prawdy przekazy medialne, niechętne oraz niesprawiedliwe wobec komorników, traktuje się zazwyczaj jako uciążliwą konieczność, wymagającą nadzoru i krytyki, a nie należytego wsparcia dla komorników sądowych. Brakuje uwag przedstawicieli władz państwowych, że stosowanie egzekucyjnych środków przymusu, zgodnie z przepisami prawa, jest czymś oczywistym, a z punktu widzenia wierzycieli, autorytetu państwa i wymiaru sprawiedliwości w pełni uzasadnionym i koniecznym. Państwo powinno zwalczać także zalewającą portale społecznościowe falę nienawiści wobec komorników sądowych. Walka z tym zjawiskiem nie jest łatwa. Państwo nie może jednak jej zaniechać w obronie własnych funkcjonariuszy." (A. Marciniak, Sądowe postępowanie egzekucyjne w sprawach cywilnych, WKP 2023, rozdz. 1.2) https://legalis.pl/adwokaci-i-radcy-ofiarami-przemocy/ https://www.rp.pl/prawo-karne/art40123091-adwokaci-i-radcy-padaja-ofiarami-przemocy-pokazalo-to-miedzynarodowe-badanie