Zamknij

Helena Goliszewska mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 w Poznaniu

22:52, 08.09.2024 . Aktualizacja: 23:21, 08.09.2024
Skomentuj

7 września w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Lekkiej Atletyce. Do stolicy Wielkopolski udała się 5-osobowa grupa zawodników Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego Ósemka Police wraz z trenerem Ryszardem Kamińskim.

Był to kolejny udany start. Znakomicie spisała się nasza najlepsza polska sprinterka w kategorii U16 Helena Goliszewska. Zdecydowanie zwyciężyła najpierw w eliminacjach biegu na 100 metrów z czasem 12,27 sekundy a następnie w finale także nie dała żadnych szans rywalkom zwyciężając w czasie 12,15 sekundy.

- Startujące na tym samym dystansie nasze pozostałe zawodniczki osiągnęły następujące wyniki: 11 miejsce wywalczyła Hanna Rzeszowska w czasie 13,34 sekundy, 41 miejsce wywalczyła Maja Psuj w czasie 14,76 sekundy, 46 miejsce wywalczyła Julia Kubala w czasie 14,86 sekundy – poinformował trener Ryszard Kamiński.

11 miejsce w biegu na 60 metrów młodzików wywalczył Klaudiusz Kraiński w czasie 12,18 sekundy. W biegu na 300 metrów młodziczek 9 miejsce wywalczyła Hanna Rzeszowska w czasie 43,70 sekundy, 30 miejsce wywalczyła Maja Psuj w czasie 48,21 sekundy oraz 39 miejsce wywalczyła Julia Kubala w czasie 49,44 sekundy.

źródło: UKL ÓSEMKA POLICE