Zamknij

Bardzo udany start policzan we Włocławku

11:47, 24.06.2024 . Aktualizacja: 14:22, 24.06.2024
Skomentuj

W dniach 22-23 czerwca reprezentacja Województwa Zachodniopomorskiego U12, U14 i U16 wzięła udział w 6. Ogólnopolskim Finale Nestle Cup 2024 zorganizowanym we Włocławku.

Do reprezentacji naszego województwa powołanych zostało aż dziewięcioro zawodników Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego Ósemka Police.

W zawodach padło wiele bardzo dobrych wyników. Zawodniczki z Polic wywalczyły dwa medale.

Złoty medal wywalczyła Helena Goliszewska, która w finale uznanym za najlepszą konkurencję zawodów zwyciężyła w czasie 11,86 sekundy. Niestety wynik ten uzyskany został przy zbyt mocnym wietrze wiejącym z siłą +3,4 m/s. Wynik ten jest lepszy od Rekordu Polski U16 aż o 0,1 sekundy. Niestety z powodu zbyt silnego wiatru wynik ten nie będzie uznany za Rekord Polski. Druga zawodniczka w tym biegu osiągnęła także wynik lepszy od Rekordu Polski, a cała finałowa ósemka uzyskała wyniki poniżej 12,50 sekundy.

Srebrny medal wywalczyła 11-letnia sprinterka Kornelia Winiarczyk, która w finałowym biegu na 60 metrów zajęła drugie miejsce i uzyskała wynik równy jej rekordowi życiowemu 8,43 sekundy.

Tymoteusz Rzeszowski w biegu na 60 m U12 został sklasyfikowany na 7 miejscu wynikiem 8,81 sekundy. 9 miejsce w biegu na 600 metrów U12 wywalczyła Mia Lewandowska wynikiem 1:55,81 minuty. 11 miejsce wywalczył w biegu na 100 metrów U16 Klaudiusz Kraiński z wynikiem 11,84 sekundy. Na tej samej pozycji zawody ukończył Oliwier Szaliński w biegu na 300 metrów U14 wynikiem 47,95. 13 miejsce wywalczyła Larysa Smołuch w biegu na 100 metrów U14 wynikiem 14,08 sekundy (nowy rekord życiowy zawodniczki). 14 miejsce z nowym rekordem życiowym wywalczyła Sara Pawlińska w biegu na 80 metrów przez płotki wynikiem 14,53 sekundy. Na 15 miejscu w biegu na 300 metrów U16 sklasyfikowana została Hanna Rzeszowska wynikiem 43,45 sekundy.

Ostatnią konkurencją zawodów był bieg sztafetowy 8x200 metrów. Do sztafety zachodniopomorskiej powołani zostali z polickiego klubu: Kornelia Winiarczyk, Tymoteusz Rzeszowski, Helena Goliszewska oraz Klaudiusz Kraiński. Sztafeta w swojej serii zajęła 5 miejsce.

źródło: UKL ÓSEMKA  POLICE