Kornelia Winiarczyk drugą sprinterką w Polsce 11-latek

08:14, 17.06.2024 . Aktualizacja: 16:13, 17.06.2024
Skomentuj fot. UKL ÓSEMKA POLICE fot. UKL ÓSEMKA POLICE
reo

W zakończonym w niedzielę 16 czerwca XXX jubileuszowym Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych bardzo dobrze zaprezentowała się 16-osobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego "Ósemka" Police.

11-letnia Kornelia Winiarczyk, w biegu na 60 metrów wywalczyła znakomite drugie miejsce z rekordem życiowym 8,43 sekundy. Druga była także w eliminacjach oraz w półfinale.

- Naszą zawodniczkę na podium nagradzał legendarny sprinter, rekordzista Polski i organizator Finałów Marian Woronin – mówił trener Ryszard Kamiński.

Ósme miejsce w kategorii 11-latek w biegu na 600 metrów wywalczyła po bardzo dobrym biegu Mia Lewandowska z wynikiem 1:55,24 minuty. Dziewiąte miejsce w biegu na 300 metrów wywalczył Oliwier Szaliński z wynikiem 46,61 sekundy. To także nowy rekord życiowy zawodnika. Pierwszą w karierze V klasę sportową wywalczyła Julia Żbikowska w biegu na 300 metrów wynikiem 48,03 sekundy.

Trenerem wszystkich polickich uczestników tegorocznych Finałów jest Ryszard Kamiński.

źródło: UKL ÓSEMKA POLICE