Decyzja o zawarciu umowy integracyjnej oznacza intensyfikację działań w obszarze integracji oraz konsolidacji procesów i struktury własnościowej w ramach Grupy Kapitałowej. Podpisanie umowy jest jednym z elementów realizacji Programu AZOTY BUSINESS, którego założeniem jest budowa pozycji Grupy wokół segmentów biznesowych, a nie poszczególnych zakładów.
- Działania naprawcze, które realizujemy wymagają od nas, przyspieszenia procesu integracji w ramach Grupy Kapitałowej. Podpisywany dokument to sprawniejszy obieg kluczowych informacji, możliwość większych synergii kosztowych. Umowa otwiera nam drogę do konsolidacji poszczególnych obszarów, usprawnienia zarządzania wspólnymi projektami, czy też realizacji zamierzeń strategicznych. Cel to budowa silnej pozycji Grupy Azoty wokół segmentów biznesowych, a nie tak jak dotychczas – głównie wokół konkretnych zakładów – podkreśla Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Adam Leszkiewicz.
Wśród celów procesu integracji, wskazanych w umowie znajdują się m.in.:
Zakresem dokumentu objęte są takie obszary jak m.in. realizacja projektów i zamierzeń strategicznych, zarządzanie korporacyjne, przedsięwzięcia rozwojowe i inwestycyjne, koordynacja produkcji oraz prac remontowych i modernizacyjnych, czy zakup surowców.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz