Zamknij

Obwodnica Polic bez Mścięcina

10:13, 27.06.2023 Aktualizacja: 12:35, 11.07.2023
Skomentuj

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej w Policach, burmistrz Polic Władysław Diakun poinformował o poprawionej koncepcji Obwodnicy Polic, która nie uwzględnia Mścięcina.

 

Poprawiony wariant "biały" Obwodnicy Police zaczyna się na drodze powiatowej za Przęsocinem, przed lasem i będzie zbliżony do linii wysokiego napięcia.

- Na początku września musimy zamówić zadanie, więc to zadanie zamawiamy z tym przebiegiem od ul. Przęsocińskiej do DW 114. Przygotowujemy opracowanie środowiskowe, które da możliwość dalszego prowadzenia w ciągu linii energetycznej, z najmniejszą ingerencją w środowisko naturalne, w środowisko człowieka, środowisko przyrodnicze, a też ten przebieg, mamy nadzieję, da do myślenia urbanistom szczecińskim – mówił wiceburmistrz Jakub Pisański.

Głos zabrał m.in. Damian Kraśniański z firmy Damart, który przedstawił prognozy natężenia ruchu drogowego. Zdaniem eksperta wybudowana Obwodnica Polic zabezpieczy Police w momencie wybudowania Zachodniego Obejścia Szczecina.

W poprawionym wariancie problemem  będzie ul. Przęsocińska, ale zdaniem Damiana Kraśniańskiego w rozwiązanie tego problemu musi się zaangażowani miasto Szczecin.

To Szczecin musi znaleźć koncepcję połączenie dolnego i górnego tarasu.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

PrzęsocinianinPrzęsocinianin

11 6

A może by tak całkiem tą obwodnicę czerwonym iksem potrajtować.
Wariant niebieski to nieporozumienie któremu mówię NIE. Wariantu białego nikt nie chce to po co to budować?

10:32, 27.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

19761976

8 2

Dziękujemy mieszkańcy ul Nadbrzeżnej i Palmowej

15:39, 27.06.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

UwsaUwsa

3 4

Nadbrzeżna,to jescze ktoś nazywa ulicą?Na ukrainie po ostrzale drogi lepiej wyglądają!Wstyd i obciach..XXI wiek..

21:26, 27.06.2023

Na plus Na plus

5 2

Przynajmniej nie bd musiał łąki kosić bo zaraz bd na niej asfalt i jescze duży plus pieniążki za pole :)

17:01, 27.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgaAga

5 1

Szkoda tylko konsultacje nie dotyczyły wariantu białego. Nikt nie bierze pod uwagę że mieszkańcy Przęsocina przy lesie będą mieli drogę koło domów. To po co te konsultacje skoro został wybrany całkiem inny wariant.

19:21, 27.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

InżynierInżynier

4 1

A ja proponuje swój wariant. Nazwałem go wariantem różowym. Puścić to dziadostwo środkiem lasu o połączyć z trasą północną.
https://i.ibb.co/2sWnYPk/Schowek03.jpg

21:57, 27.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZassZass

2 3

Nie rozumiem sensu budowania tej obwodnicy. Po co to ma być?

07:55, 29.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JabolJabol

2 1

Pozostał tylko wariant budowy tunelu

18:41, 03.07.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%