Zamknij

Boże Ciało. Procesja w parafii pw. św. Kazimierza w Policach [foto]

14:11, 08.06.2023 Aktualizacja: 10:12, 13.06.2023
Skomentuj Procesja w parafii pw. św. Kazimierza w Policach Procesja w parafii pw. św. Kazimierza w Policach

Dzisiaj (8 czerwca) Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywaną Bożym Ciałem.

[FOTORELACJA]1805[/FOTORELACJA]

Uroczystość Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. W największej polickiej parafii, pw. św. Kazimierza, po zakończonej mszy św., procesja przeszła ulicami: Wyszyńskiego, Roweckiego, Armii Krajowej, Przyjaźni do skrzyżowania z ulicą 26 Kwietnia.

Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.

W Polsce po raz pierwszy wprowadził tę uroczystość biskup Nankier w 1320 r. w diecezji krakowskiej. W 1420 na synodzie gnieźnieńskim uznano uroczystość za powszechną, obchodzoną we wszystkich kościołach w państwie. W późnym średniowieczu i w renesansie największym sanktuarium kultu Bożego Ciała w Polsce był poznański kościół Bożego Ciała.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu police24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%