Zamknij
REKLAMA

Uroczyste ślubowanie uczniów Zespołu Szkół w Policach [foto]

23.19, 10.11.2022 Mariusz Hałgas Aktualizacja: 18.20, 15.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

10 listopada, w hali widowisko-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów połączone z obchodami Dnia Niepodległości.

[FOTORELACJA]1658[/FOTORELACJA]

Uroczystości, w przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Szczególne słowa do uczniów, składających ślubowanie, skierował dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej generał brygady Roman Łytkowski.

- Dziś my, żołnierze, czując te ogromne zobowiązanie dbamy o to, żeby ta wolność i niepodległość dalej nas cieszyła. Natomiast wy uczniowie jesteście kolejnym pokoleniem, które to zobowiązanie na swoje barki bierze. Dzisiejsze ślubowanie jest tego wyrazem. Jest wyrazem waszego patriotyzmu i polskiego, narodowego, właściwego podejścia do tego, czym jest nasza Ojczyzna. Czym jest wolność i niepodległość, o którą każdy z nas musi dbać, na tyle na ile potrafi, na tyle na ile może, na tyle na ile jest zdolny i wy to robicie – mówił generał brygady Roman Łytkowski.

Swoje słowa do uczestników wydarzenia skierował również przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

- Około 400 uczniów, którzy wybrali tę szkołę, dobrze tu spędzą czas. Jesteście tutaj ponad dwa miesiące a jeszcze lata nauki przed wami. Życzę wam, aby te lata były latami, które zapamiętacie do końca życia z pozytywnej strony. Ze strony dobra, które tu otrzymacie – mówił Cezary Arciszewski.

Przewodniczący nawiązał również, to jutrzejszej rocznicy – odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Doceńmy to, że możemy żyć w dobrym miejscu, w dobrym czasie. My tu w Polsce. Ale też pamiętajmy, że ten czas dzisiejszy nie dla wszystkich jest dobry. To co od 24 lutego dzieje się w Ukrainie musi wzbudzić, nie tylko refleksję, ale musi być imperatywem do tego, żeby pamiętać o ty, że wolność nie jest dana raz na zawsze, że musimy jej bardzo mocno strzec – mówił Cezary Arciszewski.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Agata Jarymowicz, która powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości

- Po przerwie spowodowanej epidemią, możemy powrócić do naszego zwyczaju, naszej tradycji. – mówiła dyrektor Agata Jarymowicz. - Bardzo się cieszę drodzy uczniowie, że na pierwszy, bądź kolejny etap edukacji wybraliście właśnie naszą szkołę, że to my będziemy mogli towarzyszyć wam w osiąganiu kolejnych szczebli wykształcenia i w nabywaniu nowych umiejętności.

Po oficjalnych przemówieniach, uczniowie Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne.

(Mariusz Hałgas)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%