Zamknij
REKLAMA

Profilaktyka jodowa i dystrybucja tabletek z jodkiem potasu – punkty w gminie Police

16.11, 05.10.2022 mah, źródło: Urząd Wojewódzki w Szczecinie Aktualizacja: 16.15, 05.10.2022
Skomentuj Na zdjęcIu: uczestnicy konferencji prasowej dotyczącej dystrybucji tabletek z jodkiem potasu w w województwie zachodniopomorskim. Fot. UW Szczecin
REKLAMA

- Jesteśmy przygotowani na sytuację, w której konieczne byłoby podanie tabletek zawierających jodek potasu - mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. - Na terenie województwa zachodniopomorskiego, wspólnie z samorządami wytypowaliśmy 683 punkty dystrybucji tabletek. Do zdecydowanej większości samorządów tabletki zostały już dostarczone przez Państwową Straż Pożarną.

 

Dystrybucja tabletek z jodkiem potasu była tematem dzisiejszej wideokonferencji wojewody Zbigniewa Boguckiego z samorządowcami, a następnie konferencji prasowej z udziałem zastępcy zachodniopomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Kazimierza Lesisza, konsultanta krajowego w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej prof. Mieczysława Walczaka oraz konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii, prezesa Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego prof. dr hab. n. med. Anhelliego Syrenicza.

- Dla samorządów województwa zachodniopomorskiego przeznaczono 2 608 230 tabletek z jodkiem potasu. Uwzględniając liczbę mieszkańców, turystów i uchodźców z Ukrainy, zapas tabletek wynosi 10% i w razie potrzeby zostanie powiększony - powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki.

- Tabletek z jodkiem potasu nie należy przyjmować, jeżeli nie ma takiej konieczności, czyli stanu zagrożenia wynikającego z uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu – podkreślił prof. Mieczysław Walczak.

Stały monitoring poziomu promieniowania w atmosferze prowadzi Państwowa Agencja Atomistyki oraz Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej. Jeżeli zaistniałaby konieczność zażycia tabletek z jodkiem potasu informacja o tym będzie przekazywana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wojewodów.

 

Lista punktów dystrybucji na terenie gminy Police:

Przęsocin, ul. Centralna 20 (świetlica pomieszczenie MOK)

Police - Mścięcino, świetlica, ul. Nadbrzeżna 43

Police - Stare Miasto, ul. Marii Konopnickiej 2

Tanowo, OSP Tanowo, ul. Szczecińska 5a, (pomieszczenie OSP)

Police, świetlica Osiedle Dąbrówki, ul. Piaskowa 97

Police świetlica Osiedle Anny Jagiellonki, ul. Roweckiego 40

Police – Jasienica, Almed NZOZ, ul. Dworcowa 7

Trzebież, Punkt Apteczny „Macierzanka”, ul. Wkrzańska 29a

(mah, źródło: Urząd Wojewódzki w Szczecinie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AbAb

4 3

Ukraińcy niech z Ukrainy sobie ściągną. Darmozjady. 22:08, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jurek62Jurek62

4 0

Szykują nam jakieś wydarzenie.. Dziękuję za ich troskę ale nie biorę w tym udziału tak jak w tej,, wojnie,, 13:24, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%