Zamknij
REKLAMA

Chciał zainwestować w kryptowaluty, stracił 1000 zł

15.46, 10.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Policcy funkcjonariusze ostrzegają przed oszustami, którzy czyhają na nieświadomych użytkowników internetu. W internecie, na portalach społecznościowych można znaleźć ogłoszenia o możliwości szybkiego zysku poprzez inwestycję w kryptowaluty. Oszuści obiecują szybki i duży zysk.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach w ostatnich dniach otrzymali zgłoszenie o oszustwie.

- Mieszkaniec naszego powiatu za pośrednictwem aplikacji do inwestowania stracił blisko 1000 zł. Osoba na portalu sugerowała, znaczne zyski z inwestycji w kryptowaluty – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak.

Jak ostrzegają policjanci, wszelkie ogłoszenia w internecie, reklamy, które kuszą szybkim zyskiem powinny wzbudzić naszą czujność.

- Oszuści poprzez takie ogłoszenia, kuszą łatwą inwestycją. Niestety 46-latek uległ wizji szybkiego wzbogacenia się i stracił wpłaconą sumę – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak oficer prasowy KPP w Policach.

 

Policja zaleca:

Zapoznaj się z informacjami KNF i NBP, które dotyczą inwestowania w kryptowaluty – link: https://uwazajnakryptowaluty.pl/

Sprawdź wiarygodność podmiotu. Zweryfikuj opinie w Internecie, np. w połączeniu ze słowem „oszustwo” lub „scam”. Nie poprzestawaj na jednej stronie z opiniami;

Sprawdź, czy instytucja – „broker” znajduje się na liście ostrzeżeń KNF – link: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej;

Nie udostępniaj nikomu danych poufnych dotyczących Twoich kart płatniczych;

Nie przesyłaj nikomu skanów swojego dowodu osobistego;

Nie instaluj dodatkowego oprogramowania, na urządzeniach z których logujesz się do bankowości elektronicznej;

Jeśli otrzymasz przelew od nieznanego nadawcy, pod żadnym pozorem nie przekazuj środków dalej, nawet jeśli „Twój doradca” o to prosi – nieświadomie możesz brać udział w przestępstwie.

Jeżeli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa skontaktuj się ze swoim bankiem oraz złóż stosowne zawiadomienie na Policji.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%