[FOTORELACJA]1586[/FOTORELACJA]
- Mamy realizację projektu "Pod biało-czerwoną". Projekt, który jest związany z aktywnością mieszkańców. Bo aby ten projekt zrealizować trzeba było na niego głosować. Jeśli chodzi o sołectwo Brzózki, nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że to się powiedzie, bo jest to społeczeństwo szczególne. Społeczeństwo, które obywatelskość, integrację ma w sercu – mówił burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba.
Maszt stanął w Parku Maszyn Rolniczych obok Głazu Pamięci, upamiętniającego zmarłych Mieszkańców Brzózek oraz Althagen (zobacz także: Pamięci zmarłych mieszkańców Brzózek i Althagen [foto]).
- Ta przestrzeń publiczna jest budowana bez oglądania się na innych. Wy sami podejmujecie inicjatywy, kosztem własnego czasu, kosztem środków i budujecie tę "Małą Ojczyznę". Przykładem jest chociażby ten park, który rok temu nie przypominał przestrzeni, w której można przebywać ale dzięki pomysłowi, dzięki zaangażowaniu powstają kolejne elementy – mówił Jarosław Burba.
„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.
Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, opiera się o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.
Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.
Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn! – czytamy na stronie projektu.
Pożar w bloku przy ul. Armii Krajowej w Policach
Jak widać się da mieć
Izi
20:42, 2025-09-15
Pożar w bloku przy ul. Armii Krajowej w Policach
To w mieszkaniu czy w śmietniku?? Jak można mieć w kuchni 2 metry kwadratowe śmieci?? 🤣😐
Yt
18:34, 2025-09-15
Pięcioletnie urlopy i nawet 170 tys. zł odprawy
Dobre dobre. Wezma 170k na konto a jutro zatrudni sie w innej kopalni
Gornik
14:57, 2025-09-15
Pięcioletnie urlopy i nawet 170 tys. zł odprawy
Będziemy dokładać do krzykaczy spod ziemi? Bo przyjadą do warszawki? Moja branża nic nie dostaje,sami musimy sobie wypracować dochód. Jest wolny rynek. Jak kopalnia jest niedochodową,bo za duże wypłaty,za dużo związków zawodowych,masa prezesów to zamknąć ją. Krzykacze podobni do chłopów z unijnymi dotacjami i traktorami za miliony. Ciągle im mało. Powinno być zero dotacji dla chłopów i górników. Przecież,jak nie podoba się,to zawsze można zmienić zawód. Jedni i drudzy bardzo lubia robić zadymy. Górnicy znowu liczą,że kolejny szantaż da im jakiej korzyści. Może już dość.
Jak długo jeszcze...
16:18, 2025-09-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz