Zamknij
REKLAMA

"Pod biało-czerwoną" w Brzózkach [foto]

16:54, 06.08.2022 | mah
Skomentuj
REKLAMA

64 zachodniopomorskie gminy otrzymały dotację na zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą. Jeden z nich stanął na terenie gminy Nowe Warpno. Dzisiaj (6.08) w Brzózkach, uroczyście wciągnięto flagę na maszt.

[FOTORELACJA]1586[/FOTORELACJA]

- Mamy realizację projektu "Pod biało-czerwoną". Projekt, który jest związany z aktywnością mieszkańców. Bo aby ten projekt zrealizować trzeba było na niego głosować. Jeśli chodzi o sołectwo Brzózki, nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że to się powiedzie, bo jest to społeczeństwo szczególne. Społeczeństwo, które obywatelskość, integrację ma w sercu – mówił burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba.

Maszt stanął w Parku Maszyn Rolniczych obok Głazu Pamięci, upamiętniającego zmarłych Mieszkańców Brzózek oraz Althagen (zobacz także: Pamięci zmarłych mieszkańców Brzózek i Althagen [foto]).

- Ta przestrzeń publiczna jest budowana bez oglądania się na innych. Wy sami podejmujecie inicjatywy, kosztem własnego czasu, kosztem środków i budujecie tę "Małą Ojczyznę". Przykładem jest chociażby ten park, który rok temu nie przypominał przestrzeni, w której można przebywać ale dzięki pomysłowi, dzięki zaangażowaniu powstają kolejne elementy – mówił Jarosław Burba.

 

O projekcie

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, opiera się o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn! – czytamy na stronie projektu.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%