W piątkowy wieczór na parkingu w Trzebieży, przy ul. Spacerowej, dwóch mężczyzn dostrzegło siedzącego w samochodzie m-ki Volvo kierowcę, który wraz z pasażerem spożywał alkohol.
36-letni mieszkaniec Szczecina, wraz z 35-letnim pasażerem z Polic, po spożyciu alkoholu, ruszyli próbowali odjechać samochodem z parkingu.
Dwóch mężczyzn widząc całą sytuację, podbiegło do samochodu. Udało im się wyjąć kluczyki ze stacyjki. Następnie wezwali na miejsce patrol policji.
- Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Policach. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że obaj mężczyźni mieli w organizmach po blisko 2 promile alkoholu. W trakcie czynności pasażer Volvo zachowywał się agresywnie w stosunku do Policjantów, atakował ich fizycznie jak i słownie, gdy zauważył, że jego wysiłki poszły na marne, to złożył policjantom propozycję łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i puszczenie go wolno – informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak oficer prasowy KPP w Policach.
Proponowanie korzyści majątkowej policjantom jest przestępstwem z art. 229 kodeksu karnego, za które grozi kara do l0 lat pozbawienia wolności.
- Niestety pijani kierowcy nadal jeżdżą po naszych drogach. Apelujemy, aby każdy kto ma podejrzenie o nietrzeźwym kierującym reagował i wzywał na miejsce patrol policji. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał – informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak.
Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na okres 10 lat.
Czerwona flaga na plaży w Trzebieży - sinice
Witamy w syfie Zalewowym. Co roku to samo. Dlatego jeżdżę do Afryki. Gwarancja pogody i czystej wody.
Turysta
18:15, 2025-07-18
ORLEN nie jest zainteresowany nabyciem całości ani...
Gdyby ta fabryka była taka extra to na pewno świat by nie pozwolił na budowę jej w PL. A tak mamy co mamy. Z daleka ?? Trochę jakby park rozrywki. Z bliska ? Stacja kosmiczna 🙂 . Ale najbardziej to ten huk jest drażliwy jakbyśmy mieli za lasem lotnisko odrzutowców.
Gość
07:55, 2025-07-18
Nowe Warpno wprowadza płatne parkingi. Sprawdź, gdzie i
Ci co pisza nie znaja historii Warpna jada tylko pobyc kilka godzin. Wypisuja co sie da. Niech sie zatrzymuja w Trzebiezy. I wara od Nowego Warpna sknerusy.
Ci
22:29, 2025-07-16
ORLEN nie jest zainteresowany nabyciem całości ani...
Nie ma się co dziwić że Orlen nie chce kupić tego czegoś.... Same problemy zero dochodów ... Same straty...
Gosc
16:29, 2025-07-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz