Zamknij
REKLAMA

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

00:02, 20.07.2022 | mah
Skomentuj
REKLAMA

Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się dwaj mężczyźni. Widząc pijanego kierowcę, który próbował odjechać z parkingu w Trzebieży zabrali mężczyźnie kluczyki od auta. Ich postawa być może zapobiegła tragedii. Kierowca miał blisko 2 promile.

 

W piątkowy wieczór na parkingu w Trzebieży, przy ul. Spacerowej, dwóch mężczyzn dostrzegło siedzącego w samochodzie m-ki Volvo kierowcę, który  wraz z pasażerem spożywał alkohol.

36-letni mieszkaniec Szczecina, wraz z 35-letnim pasażerem z Polic, po spożyciu alkoholu, ruszyli próbowali odjechać samochodem z parkingu.

Dwóch mężczyzn widząc całą sytuację, podbiegło do samochodu. Udało im się wyjąć kluczyki ze stacyjki. Następnie wezwali na miejsce patrol policji.

- Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Policach. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że obaj mężczyźni mieli w organizmach po blisko 2 promile alkoholu. W trakcie czynności pasażer Volvo zachowywał się agresywnie w stosunku do Policjantów, atakował ich fizycznie jak i słownie, gdy zauważył, że jego wysiłki poszły na marne, to złożył policjantom propozycję łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i puszczenie go wolno – informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak oficer prasowy KPP w Policach.

Proponowanie korzyści majątkowej policjantom jest przestępstwem z art. 229 kodeksu karnego, za które grozi kara do l0 lat pozbawienia wolności.

- Niestety pijani kierowcy nadal jeżdżą po naszych drogach. Apelujemy, aby każdy kto ma podejrzenie o nietrzeźwym kierującym reagował i wzywał na miejsce patrol policji. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał – informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na okres 10 lat.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%