Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Leśna Górnego przeciwni powstaniu kompostowni

16:49, 20.06.2022 | mah
Skomentuj
REKLAMA

- Mieszkańcy Leśna Górnego nie wyrażają zgody na powstanie kompostowni w ich miejscowości, a tym samym na znaczne pogorszenie jakości życia, spowodowane uciążliwą działalnością tego typu zakładu, pod żadnymi warunkami – napisali czytamy we wniosku do burmistrza Polic.

 

- Szanowny Panie Burmistrz! Mieszkańcy Leśna Górnego oraz okolicznych miejscowości tj. Pilchowa, Sierakowa, Starego Leśna, Tanowa oraz Siedlic są głęboko zaniepokojeni planowaną inwestycją w Leśnie Górnym: budową kompostowni bioodpadów w sąsiedztwie Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych, w której będzie przerabianych na kompost 40 tysięcy ton rocznie odpadów organicznych – czytamy we wniosku.

O wspólnej inwestycji Polic i Szczecina pisaliśmy w maju br. (link do artykułu)

 

Mieszkańcy zarzucają władzom gminy, iż w sprawie planowanej inwestycji nikt się z nimi nie spotkał.

W ich opinii Zakład Odzysku i Składowania Odpadów Leśnie Górnym już jest uciążliwy pod względem zapachów, robactwa czy samochodów ciężarowych, które przejeżdżają przez wieś.

- Zwiększenie przerobu odpadów o 40 tys. ton rocznie, zwiększy te problemy 40-krotnie. Leśno jest wsią, z budynkami, które mają po 100 lat i więcej. Nie zostały zbudowane z myślą o ciężkim ruchu aut.  – napisali mieszkańcy we wniosku.

Jak napisano we wniosku: mieszkańcy Leśna Górnego jak najbardziej popierają działania proekologiczne, jednak nie w swoim sąsiedztwie.

- Takie inwestycje powinny być planowane z dala od siedzib ludzkich, tak aby nie stwarzać zagrożenia dla mieszkańców i środowiska – napisano we wniosku.

- Mieszkańcy Leśna Górnego są już zmęczeni ciągłą walką z planowanymi inwestycjami w ich miejscowości, które wiążą się tylko z odpadami, ich składowaniem lub przetwarzaniem. Dlaczego nie planuje się tu inwestycji, mających przynieść korzyści dla mieszkańców? Od powstania ZOiSOK, przez 20 lat gmina nie inwestowała w naszą wioskę. […] Brak pobocza przy drodze gminnej, brak ścieżki rowerowej, autobus jeżdżący co godzinę… nic nie jest robione, nawet planowane… - napisali mieszkańcy we wniosku.

 

Cały wniosek – skany poniżej.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

wojciowojcio

1 1

A może by wybudować koło Trzebieży albo może na polickich łąkach ? 21:08, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%