Zamknij
REKLAMA

Nie zapłacił 50 gr, nie przywrócono mu uprawnień do kierowania pojazdami

19:38, 11.06.2022 | mah
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci WRD z KPP Police zatrzymali kierującego Audi, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźnie wcześniej na okres trzech miesięcy zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h. Po tym terminie kierujący nie wniósł opłaty ewidencyjnej przez co uprawnienia kierującemu nie zostały przywrócone.

 

6 czerwca na radar polickiej drogówki wpadł kierujący Audi, który przekroczył prędkość o 18 km/h. W trakcie weryfikacji kierującego w systemach Policji okazało się, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

- 33-letni mieszkaniec Polic przyznał, iż w poprzednim roku miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 miesięcy, w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h. Mężczyzna zapytany czy złożył wniosek do starosty o zwrot prawa jazdy i wniósł opłatę ewidencyjną w kwocie 0,50 zł, odpowiedział, że nie. Niestety w takim przypadku kierujący, który zaniedbał ten obowiązek jest traktowany jest jako osoba bez uprawnień, gdyż starosta nie miał podstaw prawnych do przywrócenia uprawnień kierującemu

– informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak oficer prasowy KPP w Policach.

Sprawą zajmie się sąd, do którego zostanie skierowany wniosek o ukaranie za brak uprawnień do kierowania, grozi mu grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Kierowco, jeżeli zostały zatrzymane Ci uprawnienia za przekroczenie prędkości o 50 km/h, to po zakończeniu okresu cofnięcia uprawnień masz obowiązek do wystąpienia z wnioskiem do starosty o zwrot prawa jazdy i wniesienia opłaty ewidencyjnej w wysokości 50 groszy

– informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak.

Na podstawie art. 102 ust. 2 Ustawy o kierujących pojazdami zwrot prawa jazdy zatrzymanego na okres nie przekraczający 1 roku następuje ustaniu przyczyny zatrzymania oraz po wniesieniu opłaty ewidencyjnej. Zaniedbanie tego obowiązku skutkuje brakiem uprawnień do kierowania pojazdami.

 

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KutagenKutagen

1 1

? 07:42, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%